REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBratanek JFK zamierza zmierzyć się z Joe Bidenem w wyborach prezydenckich

Bratanek JFK zamierza zmierzyć się z Joe Bidenem w wyborach prezydenckich

-

Demokrata Robert F. Kennedy Jr, aktywista antyszczepionkowy, bratanek prezydenta Johna F. Kennedy’ego postanowił rzucić wyzwanie Joe Bidenowi i rywalizować z nim o najwyższy urząd w USA w wyborach 2024 roku. Zdaniem rodziny jest w kwestii szczepień „bardzo niebezpieczny”.

69-letni syn kandydata na prezydenta Roberta F. Kennedy’ego, zabitego podobnie jak jego brat JFK, w środę zadeklarował, że będzie się ubiegał o urząd prezydenta. Był niegdyś autorem bestsellerów i prawnikiem specjalizującym się w ochronie środowiska.

REKLAMA

„Ponad 15 lat temu nabrał obsesji na punkcie szczepionek w wierze, że nie są one bezpieczne. Wyłonił się jako jeden z głównych głosów w ruchu antyszczepionkowym, a jego działalność eksperci zdrowia publicznego, a nawet członkowie rodziny opisali, jako mylącą i niebezpieczną” – podała AP.

Amerykańska agencja zwróciła uwagę, że zaangażowanie Roberta F. Kennedy Jr, w ruchu antyszczepionkowym, nasiliło się to w trakcie pandemii i po opracowaniu szczepionki przeciwko Covid-19.

„Zgodnie z dokumentacją złożoną w organach regulacyjnych ds. organizacji charytatywnych jego antyszczepionkowa organizacja, Children’s Health Defense (ChHD) dobrze prosperowała w czasie pandemii. Jej przychody wzrosły ponad dwukrotnie w 2020 roku do 6,8 mln dolarów” – podkreśliła AP.

Jak zauważyła, Demokrata specjalnie celował w grupy, które mogły być nieufne wobec szczepionki, w tym matki i czarnoskórych Amerykanów. Twierdzenia zawarte w jego książce „The Real Anthony Fauci”, mówią o tym, że były główny doradca medyczny prezydenta pomógł zainicjować „historycznym zamachu stanu przeciwko zachodniej demokracji” i promował niesprawdzone metody leczenia Covid-19. Zdaniem ekspertów tezy zawarte w publikacji mogły doprowadzić do śmierci ludzi podczas pandemii.

AP zaznaczyła, że antyszczepionkowa postawa łączyła go czasem z antydemokratycznymi grupami. Kennedy pojawiał się na wydarzeniach powtarzających kłamstwo, że wybory prezydenckie w 2020 roku zostały sfałszowane i bagatelizujących zamach na Kapitolu 6 stycznia 2021 roku. Wymagania dotyczące masek i obowiązek szczepień porównywał do przymusów stosowanych przez nazistów, za co później przepraszał.

Jego siostra Kerry Kennedy, która przewodniczy międzynarodowej grupie Robert F. Kennedy Human Rights, powiedziała AP w wywiadzie z 2021 roku, nawiązując do zachowań na tle antyszczepionkowym, że brat jest „całkowicie myli się w tej kwestii i jest bardzo niebezpieczny”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2093177533 views

REKLAMA

2093177817 views

REKLAMA

2094974267 views

REKLAMA

2093178068 views

REKLAMA

2093178204 views

REKLAMA

2093178343 views