REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Bloomberg przekazał ONZ zobowiązanie ws. ochrony klimatu

Bloomberg przekazał ONZ zobowiązanie ws. ochrony klimatu

-

Michael Bloomberg fot.Andrew Gombert/EPA

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg przekazał w poniedziałek ONZ wspólne zobowiązanie ponad tysiąca amerykańskich gubernatorów, burmistrzów, firm i instytucji ws. przestrzegania wymogów paryskiego porozumienia klimatycznego.

REKLAMA

Bloomberg, który jest specjalnym przedstawicielem ONZ do spraw miast i zmian klimatu, przekazał deklarację zatytułowaną “Nadal Respektujemy (porozumienie paryskie)” sekretarzowi generalnemu ONZ Antonio Guterresowi i sekretarz Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC) Patricii Espinozie.

“Dzisiaj w imieniu bezprecedensowej liczby amerykańskich miast, stanów, firm i innych organizacji informuję ONZ oraz globalną społeczność, że społeczeństwo USA jest nadal zdeterminowane, by osiągnąć redukcję emisji (gazów cieplarnianych), do której zobowiązaliśmy się w Paryżu w 2015 roku” – ogłosił Bloomberg w komunikacie.

W ostatnich dniach były burmistrz Nowego Jorku obiecał również, że ze swych własnych środków przeznaczy 15 mln dol. na finansowanie walki ONZ z ociepleniem klimatycznym, w związku z tym, że prezydent Donald Trump wycofał USA z paryskiego porozumienia i ograniczył fundusze dla UNFCCC.

Majątek Bloomberga, który jest założycielem serwisu informacyjnego Bloomberg i szefem oraz właścicielem tej firmy, wyceniany jest na 41 mld dol. Jest on siódmy na liście najbogatszych Amerykanów magazynu “Forbes”. Trzykrotnie wygrał wybory burmistrza Nowego Jorku. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks