REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBloomberg kontra NRA

Bloomberg kontra NRA

-

W Stanach Zjednoczonych miliony ludzi opowiadają się za ścisłą kontrolą broni palnej. Nie są jednak zorganizowani tak dobrze, jak zwolennicy zniesienia kontroli skupieni w krajowym stowarzyszeniu właścicieli broni (National Rifle Association, NRA). Sytuację tę postanowił zmienić były burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg.

Michael Bloomberg fot.Rubenstein/Wikipedia
Michael Bloomberg fot.Rubenstein/Wikipedia

REKLAMA

Na stworzenie krajowej organizacji, motywującej wyborców do zdecydowanego przeciwstawiania się przemocy z użyciem broni, Bloomberg zamierza przeznaczyć 50 mln dolarów. Uważa, że zwolennicy kontroli broni powinni działać korzystając z metod wypróbowanych przez NRA i tak jak oni karać tych ustawodawców, którzy nie popierają ich dążeń.

Bloomberg zdaje sobie sprawę z tego, że wpływów NRA na polityków nie da się łatwo pokonać. Były burmistrz już wydał z własnej kieszeni miliony dolarów, bezskutecznie próbując skłonić Kongres do zatwierdzenia ustawy o dokładnym sprawdzaniu przeszłości i stanu psychicznego właścicieli broni, by nie dopuścić do tragedii takich, jak ta ze szkoły podstawowej w Littletown.

Dyrektor organizacji właścicieli broni (Gun Owners of America) Larry Pratt zwraca uwagę, że posunięcia Bloomberga odniosą odwrotny skutek, a reprezentowane przez właścicieli broni lobby skłoni do wywierania silniejszych nacisków na polityków. Pratt jest zdania, że Bloomberg zmarnuje czas i pieniądze.

Plan organizacji byłego burmistrza pod nazwą Everytown for Gun Safety, zakłada doprowadzenie do rozszerzenia badań nad przeszłością nabywców broni na poziomie stanowym i federalnym. “New York Times”szacuje, że 50 mln dolarów z pewnością umożliwi zwolennikom kontroli broni działania na większą skalę niż dotychczas. (eg)

REKLAMA

2116528201 views

REKLAMA

REKLAMA

2116528402 views

REKLAMA

REKLAMA

2118324775 views

REKLAMA

2116528515 views

REKLAMA

2116528602 views

REKLAMA

2116528693 views