REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBlinken: nowy przejaw agresji Rosji wobec Ukrainy wywołałby poważne konsekwencje

Blinken: nowy przejaw agresji Rosji wobec Ukrainy wywołałby poważne konsekwencje

-

Sekretarz stanu USA Antony Blinken przekazał w trakcie wtorkowej konferencji prasowej w Rydze, że jakikolwiek nowy przejaw agresji Rosji wobec Ukrainy wywołałby „poważne konsekwencje” – przekazała Agencja Reutera.

Blinken przebywa w Rydze od wtorku, gdzie uczestniczy w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO, które zakończy się w środę.

REKLAMA

Na konferencji prasowej, która poprzedziła wtorkowe spotkanie, Blinken uznał ruchy rosyjskich sił zbrojnych za „nietypowe” i dodał, że rosyjska eskalacja działań będzie uznana za akcję budzącą zaniepokojenie Stanów Zjednoczonych. Jak podaje Agencja Reutera, Blinken stwierdził także, że Rosja często łączy koncentrację wojsk z metodami destabilizacji kraju od wewnątrz. Podkreślił aktywność współpracy w ramach NATO w świetle rosyjskich manewrów. Zapewnił, że zamierza skonsultować się z członkami NATO w sprawie kroków, jakie należy podjąć wobec rosyjskich działań.

Sekretarz stanu potwierdził „żelazne” zobowiązanie USA wobec Łotwy i zauważył, że od 2015 r. przeznaczono około 400 mln dolarów na wzmocnienie jej bezpieczeństwa – przekazuje portal łotewskiej telewizji publicznej eng.lsm.lv.

„Wiele razy widzieliśmy rosyjski scenariusz gry, a częścią tego scenariusza jest spreparowanie prowokacji w celu uzasadnienia czegoś, co było zaplanowane przez cały czas” – zasugerował.

We wtorek rano Blinken uczestniczył w osobnych spotkaniach z prezydentem Łotwy, Egilsem Levitsem, oraz premierem, Kirsjanisem Karinsem. Na Twitterze podziękował prezydentowi za wspólne wysiłki w celu umocnienia bezpieczeństwa europejskiego i łączenia Europy w ramach Inicjatywy Trójmorza. Wyraził także uznanie dla łotewskiego poparcia demokratycznych aspiracji Białorusinów. (PAP)

REKLAMA

2115053348 views

REKLAMA

2115053580 views

REKLAMA

REKLAMA

2116849970 views

REKLAMA

2115053720 views

REKLAMA

2115053819 views

REKLAMA

2115053927 views