REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Bill i Chelsea Clinton odejdą z Fundacji Clinton Health Access Initiative

Bill i Chelsea Clinton odejdą z Fundacji Clinton Health Access Initiative

-

fot.Ray Stubblebine/EPA
fot.Ray Stubblebine/EPA

Jeśli Hillary Clinton odniesie zwycięstwo w wyborach prezydenckich, jej mąż Bill i córka Chelsea odejdą z zarządu The Clinton Health Access Initiative – najważniejszej inicjatywy związanej z Fundacją Clintonów – poinformował w środę zarząd fundacji.

REKLAMA

The Clinton Health Access Initiative to flagowy projekt Fundacji Clintonów; celem tej inicjatywy jest obniżenie kosztów dostępu do leczenia wirusa HIV w Afryce Subsaharyjskiej.

Jeżeli rodzina Hillary wróci do Białego Domu, to zmieni się też nazwa tego projektu, z której usunięte zostanie nazwisko Clinton. Zmiany te, o których fundacja poinformowała w środowym komunikacie, zapowiadane były już wcześniej.

W sierpniu rzecznik fundacji poinformował, że jeśli Hillary Clinton odniesie zwycięstwo w wyścigu do Białego Domu i zostanie prezydentem USA, to Fundacja Clintonów nie będzie przyjmować darowizn od zagranicznych i korporacyjnych darczyńców.

Zapowiedziano też, że bez względu na wynik wyborów nie będą już organizowane konferencje fundacji charytatywnej Billa Clintona – Clinton Global Initiative (CGI).

Bill Clinton zapowiedział też, że nie będzie już członkiem zarządu fundacji.

Bill, Hillary & Chelsea Foundation, jak obecnie nazywa się fundacja, prowadzi działalność dobroczynną w USA i na całym świecie, pomagając między innymi w zwalczaniu chorób zakaźnych i ubóstwa.(PAP)

5 KOMENTARZE

    • “bloze swienty”
      jakis ty glupi, nie dosc, ze podpisujesz sie zenskim nickiem (z malej iterki) i do tego robisz za darmo nie myslac o pieniadzach – najwyrazniej tak, jak twoje bozyszcze orngutan zwany Trump. Ale “Trump Jest prawdzwy I szczery .” ja to napisal nastepny “geniusz” – lukasz. Brawo!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks