REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden wybrał kalifornijskiego prawnika na sekretarza departamentu zdrowia

Biden wybrał kalifornijskiego prawnika na sekretarza departamentu zdrowia

-

Prezydent elekt Joe Biden wybrał kalifornijskiego prawnika, obecnego prokuratora generalnego stanu Kalifornia, Xaviera Becerrę na sekretarza departamentu zdrowia i służb społecznych – poinformowała agencja AP powołując się na źródła z otoczenia Bidena. Jako szef tego resortu Becerra m. in. pokieruje walką z pandemią koronawirusa.

Jeżeli jego kandydatura zostanie zatwierdzona przez Senat, 62-letni Becerra będzie pierwszym latynoskim szefem tego resortu posiadającego rozległe uprawnienia w dziedzinie kontroli zdrowia, lekarstw i szczepień, badań naukowych i programów ubezpieczeń zdrowotnych obejmujących ponad 130 mln amerykanów.

REKLAMA

Becerra, były kongresman, jest znanym zwolennikiem wprowadzonego na mocy ustawy Affordable Care Act, znanej również pod nazwą “Obamacare” programu powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych”. Jako demokratyczny deputowany do Izby Reprezentantów, Becerra odegrał dużą rolę w przeforsowaniu tej ustawy przez Kongres.

Jako prokurator generalny Kalifornii Becerra przewodził koalicji rządzonych przez Demokratów stanów broniącej “Obamacare” przed próbami administracji Trumpa jej likwidacji. W przyszłym roku wyrok w tej sprawie ma wydać Sąd Najwyższy.

W pierwszej kolejności jednak – jak się podkreśla – Becerra będzie musiał zająć się walką z pandemią koronawirusa, która przybiera w USA coraz bardziej katastrofalne rozmiary. Wirus zabił już ponad 281 tys. Amerykanów a w ostatnich dniach umiera ponad 2 tys. osób dziennie.

Jak pisze Reuter, Becerra był również rozważany jako kandydat na inne stanowiska w administracji Bidena, w tym na federalnego prokuratora generalnego.

Biden znajduje się ostatnio pod presją różnych środowisk domagających się większego zróżnicowania etnicznego jego gabinetu. M. in. kongresmeni pochodzenia latynoskiego mieli domagać się większej liczby Latynosów w gabinecie. (PAP)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2123128614 views

REKLAMA

REKLAMA

2123128631 views

REKLAMA

REKLAMA

2124924951 views

REKLAMA

2123128641 views

REKLAMA

2123128647 views

REKLAMA

2123128651 views