REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden: USA z UE pracują nad nowymi sankcjami wobec Rosji

Biden: USA z UE pracują nad nowymi sankcjami wobec Rosji

-

Wiceprezydent USA Joe Biden powiedział prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence, że Stany Zjednoczone pracują wraz z europejskimi sojusznikami nad nowymi sankcjami wobec Rosji za ciągłe eskalowanie konfliktu na Ukrainie – poinformował we wtorek Biały Dom.

Wiceprezydent Joe Biden fot.Katia Christodoulou/EPA
Wiceprezydent Joe Biden fot.Katia Christodoulou/EPA

Biden rozmawiał z Poroszenką telefonicznie.

REKLAMA

„Obaj przywódcy przedyskutowali ciągłe wsparcie Rosji dla separatystów i oznaki eskalacji konfliktu w ciągu ostatnich dni. Wiceprezydent powiedział prezydentowi Poroszence, że Stany Zjednoczone rozmawiają z przywódcami europejskimi na temat nałożenia kosztów na Rosję za stałe eskalowanie konfliktu” – głosi komunikat.

Według Białego Domu Poroszenko poinformował Bidena, że Ukraina próbowała zorganizować spotkanie separatystów z przedstawicielami władz Rosji i Ukrainy, ale separatyści odmówili wzięcia udziału w takim spotkaniu.

Reuter zaznacza, że Waszyngton rozważa samodzielne zastosowanie sankcji wobec Rosji bez udziału Europy bowiem przywódcy europejscy wahają się przed podjęciem takiego kroku. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107583822 views

REKLAMA

REKLAMA

2107584054 views

REKLAMA

2109380445 views

REKLAMA

2107584195 views

REKLAMA

2107584294 views

REKLAMA

2107584402 views