REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden: sytuacja na granicy białorusko-polskiej źródłem "wielkiego zaniepokojenia"

Biden: sytuacja na granicy białorusko-polskiej źródłem „wielkiego zaniepokojenia”

-

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest powodem wielkiego zaniepokojenia – powiedział w piątek prezydent Joe Biden. Dodał, że Waszyngton przekazał swoje zaniepokojenie zarówno Rosji, jak i Białorusi.

„To wielce niepokojące. Zakomunikowaliśmy nasze obawy Rosji i zakomunikowaliśmy nasze obawy Białorusi” – powiedział Biden, zapytany przez dziennikarza RMF FM w drodze do śmigłowca Marine One, na pokładzie którego udał się do prezydenckiej posiadłości w Camp David.

REKLAMA

Był to pierwszy jak dotąd publiczny komentarz prezydenta Joe Bidena na ten temat. W środę prezydent rozmawiał o sprawie kryzysu na granicy z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Wcześniej działania białoruskich władz potępił też m.in. sekretarz stanu Antony Blinken, który w piątek oznajmił, że Ameryka rozważa użycie „różnych narzędzi” wobec Mińska. Von der Leyen stwierdziła po rozmowie z Bidenem, że USA wdrożą nowe sankcje przeciwko reżimowi Łukaszenki w grudniu.

W piątek białoruski atak ostro skrytykował też szef komisji ds. zagranicznych Senatu, Bob Menendez, nazywając go „groteskowym atakiem hybrydowym” i zachęcając prezydenta do rozszerzenia sankcji. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. „Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest źródłem wielkiego zaniepokojenie”. Natomiast na południowej granicy USA wszystko biegnie zgodnie z planem antyamerykańskich elit z partii demokratycznej. Kilkaset tysięcy nielegalnych imigrantów przekracza ją każdego miesiąca i pan prezydent jest bardzo zadowolony z tego faktu, że wzrasta ilość potencjalnych wyborców partii „demokratycznej”. Czegoś takiego chyba nie było w historii Ameryki a może i całego świata.

REKLAMA

2097977450 views

REKLAMA

REKLAMA

2097977683 views

REKLAMA

2099774075 views

REKLAMA

2097977826 views

REKLAMA

2097977927 views

REKLAMA

2097978037 views