REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biden rozmawiał z papieżem Franciszkiem m.in. o klimacie i migrantach

Biden rozmawiał z papieżem Franciszkiem m.in. o klimacie i migrantach

-

Joe Biden rozmawiał w czwartek telefonicznie z papieżem Franciszkiem – poinformował sztab Demokraty. Polityk wyraził gotowość współpracy w sprawach pomocy najbiedniejszym, integracji migrantów i uchodźców oraz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Biden – który zgodnie z danymi z komisji wyborczych ma już zapewnioną liczbę głosów elektorskich potrzebnych, by zasiąść w Gabinecie Owalnym – podziękował w rozmowie papieżowi za jego błogosławieństwo oraz powyborcze gratulacje.

Wyraził także uznanie dla działań Franciszka w “promowaniu pokoju i pojednania”.

REKLAMA

Biden zadeklarował wolę współpracy ze Stolicą Apostolską w “opiece nad marginalizowanymi i biednymi, stawianiu czoła kryzysowi zmian klimatycznych czy przyjmowaniu oraz integrowaniu imigrantów i uchodźców”. Odbywać to się ma przy “współdzielonej wierze w godność oraz równość całej ludzkości”.

Po zaprzysiężeniu Biden będzie drugim po Johnie F. Kennedym katolikiem na najwyższym urzędzie w USA. 78-latek co tydzień chodzi do kościoła w rodzinnym Wilmington, przy sobie nosi różaniec, a w kampanijnych przemówieniach cytował papieskie encykliki. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Zdenerwowała mnie ta informacja. Nie wiem kto jest większym cynikiem Biden czy jego doradcy?Telefon do papieża aby przypodobać sie amerykańskim katolikom? Tylko wtedy mogę uwierzyć demokratom, że im bardzo zależy na biednych i uchodźcach jeżeli będą przeciwnikami aborcji. Jak troszczą się o biednych to dowodem tego są “demokratyczne plantacje” dla Czarnych Amerykanów w większości dużych miast amerykańskich. Taką plantacją jest m.in. południowo-zachodnia część Chicago. Chicago od pokoleń rządzone jest przez demokratów. Czy ktoś troszczy się o Czarnych Amerykanów? Potrzebni są tylko politykom aby głosować na rządzącą od lat demokratyczno-związkową mafię. Pozbawiono ich możliwości zdobycia wykształcenia, masowa przestępczość. Gangi strzelają do nich jak myśliwi do kaczek. Tak demokraci troszczą się o biednych, a uchodźcy są im potrzebni dla zwiększenia ilości współczesnych niewolników na demokratycznych plantacjach. Dziwi mnie też, że doradcy Franciszka nie potrafią poinformować go o prawdziwych intencjach demokratów. Dyplomacja jest dyplomacją, ale papież powinien być poinformowany o prawdziwych intencjach i głównych celach demokratów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks