REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biden przedstawił projekt pakietu pomocowego na czas pandemii (WIDEO)

Biden przedstawił projekt pakietu pomocowego na czas pandemii (WIDEO)

-

Prezydent elekt Joe Biden przedstawił w czwartek wieczorem szczegóły pakietu pomocowego wartości 1,9 biliona dolarów dla dotkniętej pandemią koronawirusa amerykańskiej gospodarki. Pakiet zakłada też wypłatę po 1400 dolarów dla Amerykanów.

“Projekt zwany American Rescue Plan (amerykański plan ratunkowy), obejmuje środki stymulacyjne w nadziei, że dodatkowe wsparcie finansowe wspomoże rodziny i firmy w Stanach Zjednoczonych do czasu, gdy szczepionka Covid-19 będzie powszechnie dostępna” – podkreśla stacja CNBC.

REKLAMA

2147483647 clicks

Wypłaty w wysokości po 1400 dolarów dla większości Amerykanów, mają stanowić dodatek do zatwierdzonych już w grudniu 600 dol. Federalny tygodniowy zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie do 400 dolarów i będzie przedłużony do końca września. Do 15 dolarów na godzinę zwiększy się federalna stawka płacy minimalnej.

“Kryzys spowodowany ludzkim cierpienia jest tuż, tuż i nie ma czasu do stracenia (…) Musimy działać i musimy działać już teraz” – mówił Biden ze swojej tymczasowej siedziby w Delaware.

Zgodnie z projektem nastąpi przedłużenie do końca września moratorium na eksmisje i zajęcie obciążonych długiem nieruchomości. 350 mld dol. otrzymają władze stanowe i samorządy. 170 mld zostanie przeznaczonych dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych.

50 mld dolarów projekt przewiduje na testy na Covid-19, a 20 mld – na narodowy program szczepień we współpracy ze stanami, społecznościami lokalnymi i władzami plemiennymi. Roczne kredyty podatkowe na każde dziecko wzrosną do 3 tys. dolarów a do 3,6 tys. na dziecko w wieku poniżej 6 lat.

“Wiem, że to, co właśnie przedstawiłem, nie jest tanie, ale niezastosowanie się do tego będzie nas drogo kosztować (…) Wśród czołowych ekonomistów panuje konsensus, że po prostu nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie zrobić tego, co proponuję” – przekonywał Biden.

Według wysokich urzędników, na których powołuje się CNBC, plan Bidena jest pierwszą z dwóch głównych inicjatyw dotyczących wydatków federalnych. Druga spodziewana jest w lutym. Skoncentruje się na długoterminowych celach dotyczących tworzenia miejsc pracy, reformie infrastruktury, przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym oraz promowaniu równości rasowej.

Demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi i przyszły przywódca większości tej partii w Senacie Chuck Schumer wydali wspólne oświadczenie popierające plan Bidena.

“Za sprawą pakietu ratunkowego, przedstawionego dzisiaj przez prezydenta elekta, zmierza on szybko do zapewnienia pomocy i zaspokojenia potrzeb narodu amerykańskiego. Demokraci z Izby Reprezentantów i Senatu wyrażają wdzięczność i oczekują współpracy z prezydentem nad planem ratunkowym” – stwierdzili oboje w komunikacie prasowym.

Według przewidywań mediów wielkość projektu wsparcia może wywołać sprzeciw niektórych Republikanów w Kongresie, m.in. senatora Randa Paula. Senator Marco Rubio zaoferował jednak wsparcie dla planu prezydenta elekta.

“W całym naszym kraju ludzie oczekują reakcji (na kryzys) i domagają się odpowiedzialności, ale desperacko żyją w nadziei, że przywódcy polityczni w Waszyngtonie zaczną podejmować kroki w celu uzdrowienia naszego głęboko podzielonego narodu” – pisał Rubio w liście do Bidena.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Gubernatorzy “niebieskich” stanów (CA, NY, NJ, IL) zostaną nagrodzeni za zamknięcie i zniszczenie wielu biznesów. Skorzystają pracownicy rządowi i stanowi różnych szczebli i oczywiście związki zawodowe nauczycieli za zdecydowany opór przeciw rozpoczęciu nauczania bezpośredniego. Cały pakiet pomocowy Bidena to transfer pieniędzy podatników na fundusz wyborczy partii demokratycznej, ponieważ część tych pieniędzy posłuszni członkowie związków zawodowych przekażą partii. Odpowiedzialny jest za to w dużym stopniu Mitch McConnell, który sprzeciwił się dodatkowej pomocy $1400 dla wszystkich Amerykanów, więc teraz demokraci wg własnego uznania zmarnotrafią o wiele większe sumy na swoje własne potrzeby. Taka “stymulacja” spowoduje wzrost bezrobocia i nie pomoże ekonomii. Drukowanie miliardów dolarów doprowadzi do zniszczenia Ameryki i taki cel ma lewactwo, które przejmuje partię demokratyczną. Biden się temu nie przeciwstawi.

REKLAMA

2131905148 views

REKLAMA

REKLAMA

2131905163 views

REKLAMA

REKLAMA

2133701483 views

REKLAMA

2131905173 views

REKLAMA

2131905176 views

REKLAMA

2131905180 views