REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biden przedstawi we wtorek kandydatów do objęcia ważnych stanowisk w swej administracji

Biden przedstawi we wtorek kandydatów do objęcia ważnych stanowisk w swej administracji

-

Joe Biden przedstawi we wtorek nominacje na kluczowe urzędy w swej przyszłej administracji. W jego gabinecie Antony J. Blinken ma być sekretarzem stanu, Alejandro Mayorkas szefem Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, a Janet Yellen sekretarzem skarbu.

Zespół odpowiedzialny za proces przejęcia władzy przez prezydenta-elekta poinformował w poniedziałek, że Demokrata poda szczegóły we wtorek w Wilmington, w stanie Delaware. Przez wiele lat Biden reprezentował Delaware w Senacie Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

Media amerykańskie zwracają uwagę na fat, że nazwisko Blinkena, byłego zastępcy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego i byłego zastępcy sekretarza stanu w administracji Baracka Obamy pojawiło się jako pierwsze, gdy chodzi o kandydatury do przyszłego gabinetu. Może to świadczyć o priorytetach Bidena – zaznaczają.

Funkcję sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Biden chce powierzyć Alejandro Mayorkasowi. W latach 2013–2016 zajmował stanowisko zastępcy sekretarza w tym resorcie, wcześniej był szefem Amerykańskiej Służby ds. Obywatelstwa i Imigracji (USCIS). Jeśli zostanie zatwierdzony, będzie pierwszym imigrantem z Kuby kierującym tym departamentem odpowiedzialnym m.in. za wdrażanie i zarządzanie polityką imigracyjną. Rodzice Mayorkasa przybyli do USA, gdy ten miał rok, z Hawany, jako przedstawiciele tamtejszej społeczności żydowskiej.

Oczekuje się, że stanowisko sekretarza skarbu piastować będzie Janet Yellen, która była prezesem Rezerwy Federalnej w latach 2014-2018, kiedy amerykańska gospodarka notowała solidne wzrosty, stopy procentowe były na niskim poziomie, a S&P 500 zyskał prawie 60 proc.

Avril Haines ma być pierwszą kobietą-dyrektorem wywiadu narodowego nadzorującego wszystkie służby wywiadowcze w USA. Służyła w administracji Baracka Obamy jako zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego i zastępca dyrektora CIA.

Na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego przewidziany jest Jake Sullivan. Był on starszym doradcą rządu ds. negocjacji nuklearnych w Iranie jak też zastępcą asystenta prezydenta Obamy i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego wiceprezydenta Bidena.

Afroamerykanka Linda Thomas-Greenfield ma zostać ambasadorem USA przy ONZ. Biden zamierza przywrócić temu stanowisku status urzędu wchodzącego w skład gabinetu. Thomas-Greenfield była najwyższą rangą amerykańską pracowniczką służby dyplomatycznej, nadzorującą sprawy afrykańskie w ekipie prezydenta Obamy.

Były sekretarz stanu Obamy, wieloletni senator z Massachusetts i weteran wojny w Wietnamie John Kerry ma objąć funkcję specjalnego wysłannika prezydenta do spraw klimatu. Będzie też zasiadał w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Biden ogłosił wcześniej m.in., że jego doradca i prawnik Ron Klain zostanie szefem sztabu Białego Domu. Na zastępcę szefa sztabu wyznaczył Jen O’Malley Dillon, która prowadziła wcześniej jego kampanię wyborczą.

Niektóre nominacje prezydenckie wymagają zatwierdzenia przez Senat Stanów Zjednoczonych, dotyczy to np. stanowiska sekretarza skarbu. Kandydatów na swoich współpracowników mają też ogłosić wkrótce wiceprezydent-elekt Kamala Harris oraz przyszła Pierwsza Dama USA, Jill Biden.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Jako obywatel amerykański od ponad 20 lat stwierdzam, że J.Biden nie jest dla mnie prezydentem wybranym w uczciwych wyborach i został wykorzystany przez ludzi, którzy chcą w USA władzy totalitarnej. Do tych wyborów “elity” demokratyczne przygotowywały się od 2 lat. Nastąpiły nielegalne zmiany prawa wyborczego m.in. w takich stanach jak PA i NV. Dokonali tego gubernatorzy i sędziowie i to było nielegalne. Niektóre “nielegalności” potwierdził nawet Chief Justice John Roberts. Prawo wyborcze może zmienić tylko władza ustawodawcza. Dodatkowo “demokraci” wykorzystali Covid 19 dla maksymalnego forsowania głosowania pocztowego. To także ułatwiło fałszerstwa wyborcze. Fundacja byłego prezydenta J.Cartera opracowała kilkanaście lat temu zasady jak powinno się przeprowadzać wybory demokratyczne. Każdy zainteresowany może znaleść to w internecie. Zasady miały dot. wyborów w krajach 3 świata, ale porównując je z tym co wydarzyło się obecnie w niektórych stanach USA można stwierdzić, że stany te trudno zaliczyć do 3 świat ale raczej do republik bananowych rządzonych przez dyktatorów i satrapów. Warto podkreślić jaką rolę odegrały w tym procesie media amerykańskie, światowe i polskie także. 90% mediów nie jest zainteresowane sprawdzeniem rzetelności amerykańskich wyborów. Media są na usługach międzynarodowej finansjery, są skorumpowane w wielu innych sprawach i myślę, że nastąpi ich powolny upadek (prasa i TV). AT&T (właściciel CNN) już ogłosił poważne redukcje zatrudnienia. To dlatego nie uznaję Bidena za legalnie wybranego prezydenta USA. Jest marionetką w rękach “elit” demokratycznych i antyamerykańskich mediów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA