REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden powiedział Putinowi, że USA podejmą kroki, by bronić się przed cyberatakami

Biden powiedział Putinowi, że USA podejmą kroki, by bronić się przed cyberatakami

-

Prezydent USA Joe Biden powiedział w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, że USA podejmą “konieczne działania”, by bronić się przed cyberatakami pochodzącymi z Rosji – podał w piątek Biały Dom.

“Prezydent Biden zaznaczył konieczność, by Rosja podjęła kroki, aby zakłócić działania grup ransomware operujących w Rosji i podkreślił, że jest gotowy do dalszego zaangażowania w szersze zagrożenie stwarzane przez ransomware” – napisano w komunikacie Białego Domu. “Prezydent Biden powtórzył, że Stany Zjednoczone podejmą wszelkie potrzebne kroki, by bronić narodu i infrastruktury krytycznej w obliczu tego trwającego wyzwania” – czytamy.

REKLAMA

Rzeczniczka prezydenta Jen Psaki powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej, że USA nie mają żadnych nowych informacji wskazujących na udział rosyjskich władz w jednym z największych w historii ataków ransomware, dokonanym przez rosyjską grupę REvil na firmę IT Kaseya i setki jej klientów. Rzeczniczka dodała jednak, że Waszyngton jest zdania, że Moskwa jest zobowiązana, by podjąć działania przeciwko hakerom działającym na jej terytorium.

Psaki odmówiła odpowiedzi na pytanie, jakie konkretnie kroki może podjąć administracja wobec cyberataków.

Do rozmowy prezydentów doszło miesiąc po ich spotkaniu w Genewie, podczas którego Biden miał wyznaczyć Putinowi “czerwone linie” dla rosyjskich cyberataków i ostrzec o gotowości i zdolnościach USA do odwetu.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2119162128 views

REKLAMA

2119162222 views

REKLAMA

REKLAMA

2120958576 views

REKLAMA

2119162291 views

REKLAMA

2119162347 views

REKLAMA

2119162392 views