REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden po strzelaninie w Buffalo: Nienawiść plamą na duszy Ameryki

Biden po strzelaninie w Buffalo: Nienawiść plamą na duszy Ameryki

-

Musimy wspólnie zająć się problemem nienawiści, która pozostaje plamą na duszy Ameryki – mówił w niedzielę prezydent Joe Biden. Nawiązał w ten sposób do strzelaniny w Buffalo w stanie Nowy Jork, w której dzień wcześniej zginęło 10 osób.

Prezydent przemawiał w Waszyngtonie podczas corocznej uroczystości National Peace Officers’ Memorial Service, organizowanej w maju ku czci funkcjonariuszy organów ścigania, którzy zginęli lub zostali inwalidami w trakcie służby. Wystąpienie rozpoczął od modlitwy za ofiary strzelaniny w Buffalo, gdzie zginęło 10 osób, a trzy odniosły obrażenia.

REKLAMA

„W sobotę po południu samotny napastnik uzbrojony w broń i duszę pełną nienawiści zastrzelił z zimną krwią 10 niewinnych osób w sklepie spożywczym. (…) Jill (pierwsza dama – PAP) i ja, podobnie jak wy wszyscy, modlimy się za ofiary i ich rodziny oraz zdruzgotaną lokalną społeczność” – powiedział Biden.

Podkreślił, że Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w tej sprawie uznanej za przestępstwo z nienawiści – „motywowany rasowo akt białej supremacji i brutalnego ekstremizmu”.

„Musimy wspólnie zająć się problemem nienawiści, która pozostaje plamą na duszy Ameryki. (…) Mamy znów ciężkie serca, ale nasza determinacja nie może nigdy, przenigdy osłabnąć. Nikt bardziej niż ludzie zgromadzeni przede mną – matki, ojcowie, dzieci, członkowie rodzin – nie rozumie, co czują dziś ludzie w Buffalo” – ocenił prezydent, zapowiadając poparcie dla zwiększenia funduszy na egzekwowanie prawa.

Biały Dom podał, że prezydent Biden we wtorek odwiedzi Buffalo.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2107435519 views

REKLAMA

2107435751 views

REKLAMA

2109232142 views

REKLAMA

2107435892 views

REKLAMA

2107435991 views

REKLAMA

2107436099 views