REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biden ostrzega przed tragicznymi skutkami braku koordynacji w okresie przejściowym

Biden ostrzega przed tragicznymi skutkami braku koordynacji w okresie przejściowym

-

Prezydent elekt Joe Biden przestrzegł przed tragicznymi konsekwencjami, jeśli prezydent Donald Trump i jego administracja nadal będą odmawiać koordynacji w okresie przejściowym. “Więcej ludzi może umrzeć, jeśli nie będziemy współpracować” – ostrzegł Biden.

W poniedziałek w Wilmington w stanie Delaware Biden mówił o tragicznych konsekwencjach, jeśli ekipa Trumpa nadal będzie odmawiać koordynacji z jego zespołem w sprawie pandemii koronawirusa i blokować spotkania informacyjne dotyczące bezpieczeństwa narodowego, kwestii politycznych i planów szczepień – podaje agencja AP.

Biden i jego współpracownicy oraz niewielka, ale rosnąca grupa republikanów podkreślają, jak ważne jest zapoznanie się przez ekipę prezydenta elekta z działaniami Białego Domu w celu kontrolowania pandemii i rozprowadzania potencjalnych szczepionek. Administracja Trumpa pracuje nad własnym planem dystrybucji, podczas gdy sztab Bidena przekazał, że zespół przejściowy demokraty będzie planował to na własną rękę z powodu utrudnień ze strony obecnej władzy.

Na konferencji prasowej w Wilmington Biden nazwał dystrybucję szczepionek “ogromnym przedsięwzięciem”. Wskazał, że jeśli jego ekipa będzie musiała czekać, aż obejmie urząd, aby zapoznać się z rządowym planem dystrybucji, będzie opóźniona o “ponad miesiąc, półtora miesiąca”.

Biden przedstawił też swoje plany zmniejszenia nierówności i pobudzenia gospodarki USA, zastrzegając, że wszelkie reformy strukturalne zależą od powstrzymania pandemii i natychmiastowej pomocy. “Kiedy zatrzymamy wirusa i zapewnimy pomoc ekonomiczną pracownikom i firmom, będziemy mogli zacząć budować lepiej niż do tej pory” – wskazał.

Republikańska senator z Maine, Susan Collins, oceniła, że “absolutnie kluczowe jest, aby prezydent elekt i jego zespół mieli pełny dostęp do planów dystrybucji szczepionek”. “Nie jest łatwo rozprowadzać szczepionkę – wskazała Collins. – Dla zdrowia publicznego jest absolutnie konieczne, aby wszystkie sporządzone plany, za które na uznanie zasługuje obecna administracja, zostały udostępnione nowej administracji”. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Biden opowiada banialuki i to co powiedzą mu ludzie Obamy, którzy nim sterują. Oni cały czas byli w Washington (z Obamą na czele) i robili krecią robotę pod Trumpem i jego administracją. Wielu z nich było i nadal jest ulokowanych w adminastracji Trumpa i wszystko donoszą Obamie i antyamerykańskim mediom. Po wyborze na prezydenta Obama zaprosił Trumpa do Białego Domu, ale doradcy Trumpa i on sam cały czas byłi podsłuchiwani przez FBI. Jeszcze dwa tygodnie przed inauguracją (01/06/2017) Obama opublikował oświadczenie, że to dzięki Rosjanom Trump został wybrany prezydentem. Tak wyglądał okres przejściowy, w którym Trump przejmował władzę. Dzisiaj Obama (w ostatnich dniach dwa wywiady dla CBS) zarzuca Trumpowi, że był dyktatorem i że był niegodny pełnienia tej funkcji. Jego wyborcy 2016 roku i 74 mln w 2020 to ludzie żyjący w innej rzeczywistości, których główną cechą jest rasizm. Obama nie ma sobie nic do zarzucenia, a właściwie robi takie wrażenie, bo wie że usłużni dziennikarze nie będą dociekliwi i nie będą zadawać dalszych pytań. Tacy “dziennikarze” codziennie “całują go po rękach a czasami usiłują nawet pocałować go w tyłek”. Obama dobrze wie, że to nie krasnoludki wybrały go dwukrotnie na prezydenta, ale zawiódł zaufanie narodu niszcząc kraj. Wykorzystał stanowisko dla osobistych korzyści i do dostania się do grona “artystycznych elit” z Hollywood. Jest wściekły, że Trump objął po nim urząd prezydenta, ale sam był główną i podstawową przyczyną, że Trump został wybrany prezydentem. Bez prezydenta Obamy nie byłoby prezydenta Trumpa. W ciągu czteroletniej kadencji administracja Trumpa nie miała ani jednego dnia spokojnej pracy. Niszczyły ją antyamerykańskie media i antyamerykańskie elity w partii demokratycznej i ci sami ludzie nawołują teraz do jedności. Republikanie powinni zrobić wszystko, aby uniemożliwić proces przejęcia władzy przez ludzi, którzy chcą socjalizmu i komunizmu w USA. Jeżeli senat republikański przetrwa dwa lata, to w 2022 roku republikanie powinni odzyskać Izbę Reprezentantów i uniemożliwić całkowicie niszczenie kraju. Wielu Latynosów i Czarnych Amerykanów to dostrzega o czym świadczą wyniki wyborów do Kongresu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks