REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden niecenzuralnie na gorącym mikrofonie

Biden niecenzuralnie na gorącym mikrofonie

-

Prezydent Joe Biden nazwał w poniedziałek dziennikarza telewizji Fox News „głupim su…synem” w przekonaniu, że miał wyłączony mikrofon. Biden odniósł się w ten sposób do pytania zadanego przez dziennikarza na temat inflacji.

Do zdarzenia doszło w momencie, kiedy korpus prasowy był wyprowadzany z sali w Białym Domu, gdzie rozpoczęło się posiedzenie gabinetu Bidena na temat inflacji i wzmacniania konkurencji na rynku.

REKLAMA

Kiedy korespondent Fox News Peter Doocy, krzycząc, zapytał prezydenta, czy uważa inflację za polityczne obciążenie, Biden odparł z sarkazmem, najwyraźniej myśląc, że ma wyłączony mikrofon: „Nie, to wielki atut. Większa inflacja. Co za głupi su…syn” – powiedział Biden.

Inflacja w grudniu w USA osiągnęła 7 proc. w skali roku – najwyższy poziom od 40 lat.

Doocy powiedział w poniedziałek późnym wieczorem na antenie Fox News, że prezydent Biden około godziny po jego niefortunnej wypowiedzi zadzwonił do niego, aby przeprosić za swoją wypowiedź. „To nic osobistego, kolego” – miał powiedzieć w rozmowie z Doocym.

„Oczyścił atmosferę, a ja to doceniłem. Odbyliśmy miłą rozmowę” – dodał dziennikarz.

Ani sam prezydent Biden, ani rzeczniczka Białego Domu do wtorku rano nie wydali żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Jest to już drugi taki incydent w ostatnich dniach z udziałem prezydenta Bidena i dziennikarzy ostro krytycznej wobec niego stacji. W ubiegłym tygodniu Biden stwierdził – także przy włączonym mikrofonie i w podobnej sytuacji – że reporterka Jacqui Heinrich zadała „głupie pytanie”, kiedy zapytała go, „dlaczego czeka na to, by Putin wykonał pierwszy ruch”. (tos, PAP)

REKLAMA

2109203963 views

REKLAMA

2109204195 views

REKLAMA

REKLAMA

2111000586 views

REKLAMA

2109204336 views

REKLAMA

2109204435 views

REKLAMA

2109204543 views