REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biden na pogrzebie Floyda: nastał czas na sprawiedliwość rasową

Biden na pogrzebie Floyda: nastał czas na sprawiedliwość rasową

-

Nastał czas na sprawiedliwość rasową w Stanach Zjednoczonych – oświadczył w odtworzonym we wtorek w Houston na pogrzebie zabitego przez policjanta w Minneapolis czarnoskórego George’a Floyda nagraniu były wiceprezydent USA Joe Biden.

W swojej mowie Biden oznajmił, że USA muszą zmierzyć się z problemem rasizmu, który nazwał “systematycznym nadużyciem”. Wezwał do stawienia mu czoła.

“Nastał czas na sprawiedliwość rasową” – powiedział prawdopodobny kandydat Partii Demokratycznej w listopadowych wyborach prezydenckich. Wyraził przy tym opinię, że Stany Zjednoczone znajdą się na tej drodze, “jeśli będzie sprawiedliwość dla George’a Floyda”.

REKLAMA

Przemawiający na pogrzebie, burmistrz Houston Sylvester Turner zapowiedział z kolei wydanie rozporządzenia zakazującego policjantom podduszania zatrzymanych. Ogłosił, że 9 czerwca będzie dniem George’a Floyda.

Z kolei kongresmen z Partii Demokratycznej Al Green wezwał rząd USA do utworzenia “ministerstwa pojednania”.

Uroczystość utrzymana jest w tradycjach afroamerykańskich. Uświetnia ją chór gospel; żałobnicy ubrani są w odświętne białe i czarne stroje.

Po uroczystości trumna z ciałem Floyda zostanie przewieziona na cmentarz w dzielnicy Pearland, ostatnią milę pokona w konnym kondukcie. Po drodze mieszkańcy Houston oraz liczni przyjezdni będą mogli oddać hołd zmarłemu.

Z Houston Mateusz Obremski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Sprawiedliwości rasowej nie będzie, bo nie chce jej partia Bidena. W Chicago od 2015 roku zostało zastrzelonych ok. 2500 Czarnych Amerykanów. Mordercy w 90% to inni Czarni Amerykanie. Czy ktoś troszczy się o te ofiary? Co zrobiły władze Chicago i stanu iL aby zapobiec tym morderstwom? Jak długo miastem Chicago rządzi partia “demokratyczna”? Co zrobił Barack Obama jako prezydent aby zmniejszyć ilość tych morderstw? Po zakończeniu kadencji wyprowadził się z Chicago, wynajmuje luksusową posiadłość w Waszynktonie, a drugą na lato zakupił w stanie MA. Obecnie bliżej mu do idiotów z Hollywood niż do mieszkańców Chicago. Żadne ustawodawstwo i nawet wielkie pieniądze nie rozwiążą tych problemów i nie zapewnią sprawiedliwości rasowej. To jest robione od 50 lat i efektów brak. Czarni Amerykanie są wkurzeni, ale od lat głosują na partię, która odebrała im możliwość nauki w dobrych szkołach i nadal to robi. Oferuje tylko pieniądze, które pogłębiają istniejące problemy. Niektórzy z nich mówią o tym publicznie, ale ich głos się nie może przebić. A proponowane radykalne “reformy” policji najbardziej uderzą w ludzi ubogich, którzy nie będą chronieni przed bandytami. Psychologowie i inni tego typu ludzie mogą zajmować się bandytami ale w bajkach. Obecna pani burmistrz już straciła kontrolę nad miastem. Radni ją lekceważą, a rządy jej skończą sie prawdopodobnie wielkim fiaskiem.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks