REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden i Harris potępili w Atlancie przemoc na tle rasistowskim

Biden i Harris potępili w Atlancie przemoc na tle rasistowskim

-

Prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris potępili w piątek, w czasie wizyty w Atlancie w stanie Georgia narastającą falę przestępstw na tle uprzedzeń rasowych. Wyrazili solidarność z Amerykanami pochodzenia azjatyckiego.

Biden i Harris odwiedzili Atlantę kilka dni po tym jak biały napastnik zastrzelił w tym mieście 8 osób, w tym 6 kobiet pochodzenia azjatyckiego. Fala przestępstw na tle nienawiści z pobudek rasowych w kraju nasiliła się – jak zauważają media – w okresie pandemii.

REKLAMA

“Nienawiść nie może zadomowić się w Ameryce. Musi zostać powstrzymana i jest to zadanie dla nas wszystkich” – powiedział Biden po spotkaniu z przywódcami miejscowej społeczności amerykańsko-azjatyckiej i stanowymi legislatorami. “Milczenie to współudział. Nie możemy być współodpowiedzialni” – dodał. 

Harris, która sama jest pochodzenia azjatyckiego i pierwszą wiceprezydent w historii USA z takimi korzeniami, mówiła o długiej historii rasizmu w Stanach Zjednoczonych.

“Rasizm jest realnym zjawiskiem w Ameryce i zawsze nim był, podobnie jak ksenofobia i seksizm. Prezydent i ja nie będziemy milczeć, nie będziemy obojętni. Zawsze będziemy protestować przeciwko przemocy, przestępstwom z nienawiści i dyskryminacji gdziekolwiek i kiedykolwiek do nich dojdzie” – powiedziała.

21-letniemu białemu mężczyźnie przedstawiono zarzut dokonania serii zabójstw w trzech salonach masażu w Atlancie i okolicach. 

Śledczy podejrzewają, że dokonał on tych zabójstw z powodu “frustracji seksualnej”. To także wersja motywu podawana przez zabójcę. Jednak lokalni politycy i aktywiści ruchu na rzecz praw obywatelskich podejrzewają, że przynajmniej częściowo kierował się uprzedzeniami rasowymi. (PAP)

REKLAMA

2128886614 views
Poprzedni artykułCiche ludobójstwo
Następny artykułPierwszy dzień wiosny!

REKLAMA

REKLAMA

2128886630 views

REKLAMA

REKLAMA

2130682950 views

REKLAMA

2128886640 views

REKLAMA

2128886644 views

REKLAMA

2128886648 views