REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden: dopóki jestem prezydentem, Iran nie uzyska broni jądrowej

Biden: dopóki jestem prezydentem, Iran nie uzyska broni jądrowej

-


Prezydent Joe Biden podkreślił w poniedziałek “żelazne” zobowiązanie Ameryki do wspierania Izraela i zapewnił, że za jego rządów Iran nigdy nie zdobędzie broni jądrowej. Biden gościł w Białym Domu prezydenta Izraela Reuwena Riwlina.

“To, co mogę wam powiedzieć, to że Iran nigdy nie zdobędzie broni jądrowej na mojej wachcie” – zapewniał Biden na początku spotkania z Riwlinem w Gabinecie Owalnym. Polityka nowej administracji i chęć powrotu do porozumienia jądrowego z Iranem od początku wywoływała niepokoje w Izraelu, który był przeciwny układowi.

REKLAMA

Po spotkaniu Riwlin stwierdził, że jest “bardzo usatysfakcjonowany” słowami Bidena na temat Iranu i ocenił, że relacje z USA są “absolutnie doskonałe”. Iran był jednym z głównych tematów rozmów obu przywódców. Biden przypomniał, że dzień wcześniej USA przeprowadziły serię uderzeń na proirańskie milicje w Syrii i Iraku.

Wśród tematów poruszanych w poniedziałek były też konsekwencje niedawnego konfliktu zbrojnego między Izraelem i Hamasem w Strefie Gazy.  Prezydent Biden zaznaczył, że jego zobowiązanie do pomocy Izraelowi jest “żelazne” i wyraził przy tym poparcie dla starań Tel Awiwu o normalizację stosunków z państwa arabskimi, takimi jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie i Katar. Tuż przed wizytą w Białym Domu, Riwlin spotkał się z ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Waszyngtonie.

Po spotkaniu Joe Biden powiedział, że ma nadzieję wkrótce spotkać się także z nowym premierem Izraela Naftalim Bennettem. Wizyta Riwlina w Waszyngtonie to ostatnia zagraniczna wizyta obecnego prezydenta Izraela. Jego siedmioletnia kadencja wygasa w lipcu.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Interesujące może być następujące pytanie. Czy prezydent Izraela potraktował poważnie oświadczenie Bidena. Izrael dobrze wie, że o swoje bezpieczeństwo musi obecnie zadbać sam. Demokraci z Bidenem na czele napewno w tym nie pomogą. Oby tylko nie zaszkodzili.

REKLAMA

2119326137 views

REKLAMA

2119326227 views

REKLAMA

REKLAMA

2121122578 views

REKLAMA

2119326290 views

REKLAMA

2119326345 views

REKLAMA

2119326385 views