REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biden: Czeki dla rodzin wciąż mogą wchodzić w grę w kolejnym pakiecie

Biden: Czeki dla rodzin wciąż mogą wchodzić w grę w kolejnym pakiecie

-

Prezydent elekt Joe Biden powiedział w piątek, że kolejny pakiet stymulacyjny w trakcie pandemii koronawirusa może wciąż uwzględniać czeki w wysokości 1200 dolarów dla obywateli. Jest to przedmiotem negocjacji ustawodawców na Kapitolu.

Demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i przywódca mniejszości tej partii w Senacie Chuck Schumer poparli ostatecznie ponadpartyjny pakiet stymulacyjny w wysokości 908 mld dolarów. Traktują to jako podstawę rozmów z przywódcą większości republikańskiej w Senacie Mitchem McConnellem.

REKLAMA

Na obecnym etapie projekt nie obejmuje 1200 dol. pomocy dla Amerykanów. Przewiduje m.in. wsparcie dla małych firm, pomoc dla władz stanowych i lokalnych, by utrzymać podstawowe usługi oraz sfinansować dystrybucję szczepionek.

„Myślę, że byłoby lepiej, gdyby mieli 1200 dolarów. (…) Może to nadal wchodzić w grę” – mówił prezydent elekt na konferencji prasowej. „Głównym celem tej idei zapewnienie, że ludzie nie będą eksmitowani z mieszkań, nie stracą domów, będa w stanie zachować ubezpieczenie na wypadek bezrobocia i wyżywić rodziny, podczas gdy przywracamy życie gospodarcze” – wyjaśniał.

Poparł plan jako „dobry początek” i obiecał naciskać na większą pomoc, gdy jego administracja przejmie władzę. Sygnalizował gotowość do kompromisu. „Jeśli nalegasz na wszystko, obie strony prawdopodobnie nic nie osiągną” – zauważył Biden. (PAP, tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA