REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiden: Ameryka zawsze będzie stała z Polakami przeciwko wspólnym zagrożeniom

Biden: Ameryka zawsze będzie stała z Polakami przeciwko wspólnym zagrożeniom

-

Ameryka będzie zawsze stała z Polakami przeciwko wspólnym zagrożeniom – oświadczył z okazji Dnia Pamięci generała Kazimierza Pułaskiego Joe Biden, kandydat demokratów na prezydenta.

“Dziś dołączamy do Amerykanów polskiego pochodzenia w świętowaniu generała Pułaskiego, którego bohaterstwo zbudowało amerykańską kawalerię i uratowało życie Jerzego Waszyngtona” – napisał w niedzielę na Twitterze ubiegający się o Biały Dom Biden.

REKLAMA

Demokrata dodał, że “Ameryka zawsze będzie stała z Polakami w obliczu wspólnych zagrożeń”.

Wcześniej prezydent Donald Trump wydał proklamację ogłaszającą 11 października Dniem Pamięci gen. Kazimierza Pułaskiego. “Życie polsko-amerykańskiego bohatera, generała Kazimierza Pułaskiego, jest świadectwem ideałów naszego Narodu i wzorem wolności człowieka. Oddanie generała Pułaskiego krajowi – i wspólne wartości, na których nasz Naród i Polska zostały zbudowane – uwydatniają nasze wspólne zaangażowanie w sprawę wolności” – napisał w niej.

Tradycja proklamowania co roku 11 października Dniem Pamięci o Generale Pułaskim została rozpoczęta w 1929 roku. W 2009 roku Kongres USA przyznał generałowi Pułaskiemu honorowe obywatelstwo USA; tylko osiem osób w historii Stanów Zjednoczonych otrzymało takie wyróżnienie.

Kazimierz Pułaski przybył do Ameryki w 1777 roku, aby walczyć u boku amerykańskich patriotów z wojskami monarchii brytyjskiej. W bitwie pod Brandywine 15 września 1777 r. uratował życie Jerzemu Waszyngtonowi za co dowódca sił rewolucyjnych awansował go na generała kawalerii.

Śmiertelnie ranny w bitwie pod Savannah w stanie Georgia w czasie szarży kawalerii 9 października 1779 r., zmarł w dwa dni później.

Pomniki Pułaskiego stoją w Savannah i w centrum Waszyngtonu, a jego imieniem nazwanych jest wiele miast, mostów i ulic w USA.

Mateusz Obremski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że Polacy wiedzą co to socjalizm i komunizm. Głosowanie na Bidena i demokratów
    przyniesie całkowitą zmianę ustroju w Ameryce. Totalne zwycięstwo demokratów (prezydentura i cały kongres) to wprowadzenie systemu jednopartyjnego w USA i Polacy powinni być tego świadomi. Zwiększy się ilość sędziów w Sądzie Najwyższym, który nie będzie interpretował konstytucji ale tworzył prawo, co nie powinno być jego zadaniem. A Biden mówi jak zwykle banialuki i co mu polecą doradcy Obamy.

REKLAMA

2122566159 views

REKLAMA

REKLAMA

2122566176 views

REKLAMA

REKLAMA

2124362496 views

REKLAMA

2122566186 views

REKLAMA

2122566192 views

REKLAMA

2122566196 views