REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biały Dom: spotkanie Obama-Putin na szczycie G20 nie jest planowane

Biały Dom: spotkanie Obama-Putin na szczycie G20 nie jest planowane

-

Nie jest planowane kolejne spotkanie prezydentów USA i Rosji, Baracka Obamy i Władimira Putina na marginesie szczytu G20 w najbliższy weekend w Australii – powiedział w czwartek doradca Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Ben Rhodes.

“Nie oczekuję” spotkania – powiedział Rhodes dziennikarzom w Naypyidaw w Birmie, na marginesie szczytu państw azjatyckich z udziałem Obamy.

REKLAMA

Pytany o to, o czym Obama i Putin rozmawiali we wtorek w Pekinie, przy okazji szczytu APEC, Rhodes odrzekł, że były to krótkie rozmowy. Obama podkreślił, że w sprawie kryzysu ukraińskiego konieczne jest przestrzeganie ustaleń zawartych przez strony konfliktu w Mińsku. Ponadto przywódcy mogli mówić o sytuacji w Syrii i negocjacjach z Iranem ws. jego programu nuklearnego.

Szczyt G20 odbędzie się 15 i 16 listopada w Brisbane w Australii.

W czerwcu br. Obama i Putin rozmawiali we Francji, przy okazji obchodów 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.(PAP)

Na zdjęciu: Władimir Putin (drugi z lewej) i Barack Obama podczas szczytu APEC w Chinach fot.Alexey Druginyn/RIA Novosti/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks