REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biały Dom: porozumienie z Mińska "potencjalnie znaczącym krokiem"

Biały Dom: porozumienie z Mińska “potencjalnie znaczącym krokiem”

-

USA z zadowoleniem przyjmują osiągnięte w Mińsku porozumienie, które stanowi “potencjalnie znaczący krok” na drodze do pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy i przywrócenia suwerenności tego kraju – oświadczył w czwartek Biały Dom.

Podkreślono, że za zawartym w stolicy Białorusi porozumieniem muszą teraz iść “natychmiastowe, konkretne działania” w celu wypełnienia zobowiązań.

REKLAMA

“Wzywamy wszystkie strony do pełnego i niezwłocznego zrealizowania zobowiązań podjętych w dzisiejszym jak też wrześniowym porozumieniu” – czytamy w oświadczeniu sygnowanym przez rzecznika prasowego Białego Domu. “Rozejm musi być wprowadzony w życie i przestrzegany. Ciężka broń musi być wycofana ze strefy konfliktu, a Rosja musi przestać wspierać separatystów i wycofać swych żołnierzy i sprzęt wojskowy ze wschodniej Ukrainy”.

Zdaniem Białego Domu “prawdziwym testem” czwartkowego porozumienia będzie jego “pełne i jednoznaczne” wdrożenie, co oznacza zakończenie walk oraz przywrócenie kontroli Ukrainy nad granicą z Rosją na terenach opanowanych przez separatystów.

Jednocześnie Biały Dom wyraził zaniepokojenie eskalacją walk w rejonie konfliktu w czwartek, co – jak podkreślono – jest “niezgodne z duchem porozumienia”.

W oświadczeniu podkreślono też, że USA szczególnie doceniają “niezmordowane wysiłki” kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande’a, aby poprzez Trójstronną Grupę Kontaktową osiągnąć porozumienie, które zatwierdzili w Mińsku przywódcy Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji. (PAP)

fot.Michael Reynolds/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks