REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiały Dom: O zagrożeniach dla demokracji w prezydenckim przemówieniu

Biały Dom: O zagrożeniach dla demokracji w prezydenckim przemówieniu

-

Prezydent Joe Biden w czwartek wieczorem ma się zwrócić „bardzo bezpośrednio do narodu amerykańskiego” w przemówieniu z Filadelfii. Z zapowiedzi Białego Domu wynika, że prezydent planuje skoncentrować się na zagrożeniach dla amerykańskiej demokracji.

Prezydent Joe Biden ma skupić się w swoim przemówieniu na „bitwie o duszę narodu” – oświadczył Biały Dom. „Będzie mówił o bezpośrednich zagrożeniach dla demokracji ze strony Republikanów MAGA i ekstremizmu, który jest teraz zagrożeniem dla naszych wartości demokratycznych” – stwierdziła rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

REKLAMA

Przypomnijmy, że MAGA  to skrót hasła wyborczego prezydenckiej kampanii Trumpa z 2020 r. – Make America Great Again.

Prezydent wypowie się przeciwko „ruchowi, który nie uznaje wolnych i uczciwych wyborów, ruchowi, który coraz częściej mówi o przemocy w odpowiedzi na działania, które im się nie podobają lub z którymi się nie zgadzają” – cytuje słowa zachowującego anonimowość wysokiej rangi urzędnika administracji Biden stacja NBC News, który podkreślił jednocześnie, że nie jest to przemówienie wymierzone w konkretnego polityka.

Administracja Bidena przedstawia jego czwartkowe wystąpienie jako oficjalne, a nie wydarzenie kampanijne. Prezydent jednak zwiększa wysiłki, aby pomóc Demokratom utrzymać kontrolę nad Kongresem po wyborach (ang. midterm) planowanych na listopad.

Prezydent ma wygłosić przemówienie z Narodowego Parku Historycznego Niepodległości w Filadelfii. Transmisja telewizyjna rozpocząć się o godz. 7 pm czasu chicagowskiego.

(tos)

REKLAMA

2100024483 views

REKLAMA

REKLAMA

2100024716 views

REKLAMA

REKLAMA

2101821108 views

REKLAMA

2100024859 views

REKLAMA

2100024960 views

REKLAMA

2100025070 views