REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biały Dom: Nie wiemy, w jakim stanie jest Kim Dzong Un

Biały Dom: Nie wiemy, w jakim stanie jest Kim Dzong Un

-


Obecnie nie wiemy, w jakim stanie zdrowia jest przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un – oświadczył we wtorek doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien. To pierwsze oficjalne stanowisko Waszyngtonu w tej sprawie
.

Telewizja CNN podała, powołując się na anonimowego przedstawiciela rządu USA, że przywódca koreańskiego reżimu jest “w poważnym stanie” po przebytej operacji serca. Rząd Korei Południowej zaprzeczył temu i stwierdził, że obecnie bada te doniesienia. Według anonimowych źródeł w Seulu stan zdrowia Kima nie jest poważny.

REKLAMA

O’Brien podkreślił, że Biały Dom obecnie czeka na rozwój wydarzeń i nie ma nic do przekazania w sprawie zdrowia przywódcy KRLD. Skomentował jedynie spekulacje na temat ewentualnej sukcesji po dyktatorze. „W Pjongjangu być może przyjmą założenie, że będzie to ktoś z rodziny. Ale jest za wcześnie, aby mówić o tym, ponieważ po prostu nie wiemy, w jakim stanie jest przewodniczący Kim i musimy poczekać na rozwój wydarzeń.” – powiedział.

Spekulacje na temat stanu zdrowia Kima pojawiły się po tym, jak nie był on obecny 15 kwietnia na uroczystościach poświęconych jego przodkowi i założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi. Zdaniem cytowanego przez agencję AP eksperta Cheong Seong-Changa, ewentualne problemy zdrowotne Kima nie wiązałby się z poważnymi zawirowaniami w Pjongjangu, bo i tak w ostatnim czasie coraz większe wpływy miała siostra dyktatora Kim Yo Yong. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks