REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiały Dom nie przedłuży prenumeraty "Washington Post" i "NYT"

Biały Dom nie przedłuży prenumeraty “Washington Post” i “NYT”

-

Biały Dom nie przedłuży prenumeraty dzienników “Washington Post” i “New York Times” – przekazała we wtorek jego rzeczniczka Stephanie Grisham. Dzień wcześniej prezydent USA Donald Trump w telewizyjnym wywiadzie po raz kolejny zarzucił tym gazetom tworzenie fake newsów.

Grisham poinformowała portal Politico, że Biały Dom “nie odnowi” prenumeraty tych dwóch tytułów.

REKLAMA

“My więcej już nie chcemy tego w Białym Domu” – mówił Trump o “Washington Post” i “NYT” w wywiadzie wyemitowanym w poniedziałek przez telewizję Fox News.

Trump regularnie w ostrych słowach krytykuje “Washington Post” oraz “NYT”, zarzucając im przekazywanie fake newsów. Oburzenie prezydenta dotyczy głównie opisywania pracy jego administracji przez te gazety. W ocenie Trumpa są to często artykuły krzywdzące go. Wcześniej Trump w jednym z wywiadów mówił, że “wszyscy myślą, że +NYT+ traktuje mnie okropnie”.

“Washington Post” i “NYT” szeroko relacjonują w ostatnich tygodniach dochodzenie komisji Izby Reprezentantów, które sprawdzają, czy są podstawy do impeachmentu, czyli postawienia prezydenta w stan oskarżenia i w konsekwencji odsunięcia go od władzy. Demokraci uważają, że podstawą do tego są naciski przywódcy USA na władze w Kijowie podczas jego lipcowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

“Washington Post” konsekwentnie odpiera zarzuty Trumpa. Dziennikarze tej gazety podkreślają, że istnieje różnica między krytycznymi materiałami a fake newsami. Redakcja dziennika stoi na stanowisku, że brak takich rozróżnień w przestrzeni publicznej stanowi zagrożenie dla demokracji.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

fot.AL DRAGO/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2116472224 views

REKLAMA

REKLAMA

2116472427 views

REKLAMA

2118268802 views

REKLAMA

2116472543 views

REKLAMA

2116472630 views

REKLAMA

2116472724 views