REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiały Dom: nadchodzące tygodnie będą krytyczne dla przebiegu wojny, Rosja prawdopodobnie rozpocznie...

Biały Dom: nadchodzące tygodnie będą krytyczne dla przebiegu wojny, Rosja prawdopodobnie rozpocznie kolejną ofensywę

-

Nadchodzące tygodnie będą krytyczne dla przebiegu wojny; spodziewamy się, że prezydent Putin spróbuje przypuścić kolejną ofensywę, być może na wielu odcinkach frontu jednocześnie – powiedział w rozmowie z CNN rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby.

Stany Zjednoczone wspierają przywódców Ukrainy i zapewniły prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że dostanie od władz USA „to, czego potrzebuje, gdziekolwiek zdecyduje się walczyć” – powiedział we wtorek John Kirby. Oznacza to, że Ukraina dostanie więcej broni, pomoc logistyczną i wsparcie wywiadowcze – dodał.

REKLAMA

Zapytany przez dziennikarkę CNN, czy Kijów nie poświęca zbyt wiele czasu na walkę o Bachmut, Kirby odpowiedział, że Ukraińcy „dzielnie walczą”, teren walk jest „bardzo trudny”, a obie strony konfliktu traktują ten odcinek frontu priorytetowo.

Według Kirby’ego Ukraina przygotowuje się do rozpoczęcia wiosennej ofensywy, opierając ją na zaawansowanej technologicznie broni, uzyskanej od krajów zachodnich. „Musimy się upewnić, że robimy wszystko, co możemy, by Ukraina była na to gotowa” – powiedział rzecznik. Podkreślił, że Stany Zjednoczone chcą zapewnić Ukraińcom możliwość obrony przed ponowną rosyjską ofensywą, a jednocześnie mieć możliwość „przeprowadzania własnych operacji ofensywnych w wybranym przez siebie czasie i miejscu oraz na określoną przez siebie skalę”.

Powiedział też, że w obliczu nadchodzących trudnych tygodni i miesięcy Amerykanie szkolą ukraińskich żołnierzy w wielu aspektach, m.in. z obsługi systemów Patriot. (PAP)

REKLAMA

2095856784 views

REKLAMA

REKLAMA

2095857018 views

REKLAMA

2097653414 views

REKLAMA

2095857167 views

REKLAMA

2095857268 views

REKLAMA

2095857380 views