REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiały Dom: jeśli Rosja użyje broni jądrowej, spotkają ją surowe konsekwencje

Biały Dom: jeśli Rosja użyje broni jądrowej, spotkają ją surowe konsekwencje

-

Jeśli Rosja użyje broni jądrowej, to spotkają ją surowe konsekwencje – powiedział w środę rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby w wywiadach dla telewizji ABC i Fox News. Jak dodał, USA muszą poważnie podchodzić do nuklearnych gróźb Władimira Putina.

Pytany przez ABC o to, jak USA zareagują, jeśli Rosja użyje broni jądrowej, Kirby odpowiedział: „Będą surowe konsekwencje. Nie tylko stanie się dużo większym pariasem na arenie międzynarodowej, ale będą musiały ją spotkać surowe konsekwencje”.

REKLAMA

Rzecznik odniósł się w ten sposób do słów rosyjskiego prezydenta z wyemitowanego w środę orędzia, w którym zadeklarował on użycie „wszystkich niezbędnych środków do obrony” Rosji w przypadku zagrożenia dla kraju i zapewnił, że „nie blefuje”.

„To nieodpowiedzialne, by mocarstwo jądrowe mówiło w ten sposób. Ale to nie jest nietypowe dla tego, w jaki sposób on mówił i bierzemy to na poważnie” – powiedział Kirby.

W wywiadzie dla Fox News rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego stwierdził, że Putin znajduje się pod wielką presją, zarówno „zewnętrznie, jak i wewnętrznie”, a ogłoszona przez niego częściowa mobilizacja jest wyrazem tego, że wojna nie układa się po jego myśli.

„Z jakiego innego powodu ogłaszałby mobilizację 300 tys. żołnierzy, dlaczego pospiesznie organizowałby fikcyjne referenda w Donbasie i na południu, by szybko uzyskać legitymację nad terytorium, nad którym nie zdołał objąć kontroli wojskowej?” – mówił Kirby.

Z Nowego Jorku Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2100320040 views

REKLAMA

REKLAMA

2100320273 views

REKLAMA

REKLAMA

2102116665 views

REKLAMA

2100320416 views

REKLAMA

2100320517 views

REKLAMA

2100320627 views