REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiały Dom: Biden w czwartek odbędzie rozmowy z Zełenskim i przywódcami państw...

Biały Dom: Biden w czwartek odbędzie rozmowy z Zełenskim i przywódcami państw wschodniej flanki NATO

-

Prezydent USA Joe Biden odbędzie w czwartek rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz przywódcami Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9), na którą składają się państwa wschodniej flanki NATO – podał w środę Biały Dom.

„Prezydent Biden będzie rozmawiał z ukraińskim prezydentem Zełenskim, by omówić koncentrację wojsk Rosji na granicach Ukrainy. Później zorganizuje telekonferencję liderów Bukaresztańskiej Dziewiątki, grupy naszych sojuszników ze wschodniej flanki NATO, by poinformować ich na temat jego rozmowy z prezydentem Putinem, by usłyszeć ich perspektywę na temat obecnej sytuacji bezpieczeństwa i by podkreślić zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa transatlantyckiego” – przekazał Biały Dom dziennikarzom.

REKLAMA

Do państw dziewiątki należą – poza Polską – Estonia, Łotwa, Litwa, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria.

Wcześniej w środę prezydent Biden zapowiedział, że w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie przedstawicieli USA, Rosji oraz „co najmniej czterech ważnych sojuszników NATO”. Według prezydenta USA mają one dotyczyć „przyszłości obaw Rosji dotyczących NATO i tego, czy możemy wypracować jakieś rozwiązania, związane ze obniżeniem temperatury wzdłuż wschodniego frontu”.

Departament Stanu USA odmówił w środę odpowiedzi, czy w rozmowach uczestniczyć będzie któryś z przedstawicieli państw B9, ani na jakim szczeblu będą się one odbywać. Przed i po szczycie z Putinem Biden rozmawiał z przywódcami czterech zachodnioeuropejskich państw NATO: Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2115323414 views

REKLAMA

2115323646 views

REKLAMA

REKLAMA

2117120036 views

REKLAMA

2115323786 views

REKLAMA

2115323885 views

REKLAMA

2115323993 views