REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiały Dom: Biden nie został uprzednio poinformowany o rewizji u Trumpa

Biały Dom: Biden nie został uprzednio poinformowany o rewizji u Trumpa

-

Prezydent USA Joe Biden nie został poinformowany przed przeprowadzeniem przez FBI rewizji w posiadłości byłego prezydenta Donalda Trumpa na Florydzie – powiedziała we wtorek rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. Jak dodała, prokuratura prowadzi w tej sprawie niezależne dochodzenie.

„Dowiedzieliśmy się o tym tak samo, jak społeczeństwo, tak samo jak wy, poprzez publiczne doniesienia” – powiedziała Jean-Pierre podczas konferencji prasowej. Odmówiła też komentarzy w sprawie na temat dochodzeń prokuratury.

REKLAMA

„Prezydent wierzy w rządy prawa i w niezależność prokuratury. Nie będziemy komentować śledztw kryminalnych” – powiedziała. Jak dodała, kiedy prezydent Biden powołał prokuratora generalnego Merricka Garlanda, powiedział mu, że nie będzie pracować dla niego, ale ma być lojalny wobec prawa i konstytucji.

Jak dotąd ani resort sprawiedliwości, ani FBI nie odniosły się do wtorkowego przeszukania posiadłości byłego prezydenta w Mar-a-Lago na Florydzie. Według doniesień mediów, przeszukanie odbyło się w związku ze śledztwem wokół dokumentów zabranych przez Trumpa wbrew przepisom z Białego Domu, z których część była objęta klauzulą „ściśle tajne”. Jeszcze w styczniu Trump zwrócił Archiwom Narodowym 15 pudełek dokumentów. Według m.in. CNN, w poniedziałek agenci FBI wynieśli z domu Trumpa dodatkowe dokumenty.

Mimo braku szczegółów, działania FBI zostały gorąco potępione przez polityków Republikanów, którzy oskarżyli administrację Bidena o wykorzystanie prokuratury jako broni w walce politycznej i porównywali działania prokuratury do reżimów komunistycznych i „bananowych republik”

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2102939239 views

REKLAMA

2102939472 views

REKLAMA

2104735864 views

REKLAMA

2102939615 views

REKLAMA

2102939715 views

REKLAMA

2102939824 views