0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiały Dom: ataki typu ransomware będą wśród tematów rozmów Biden-Putin w Genewie

Biały Dom: ataki typu ransomware będą wśród tematów rozmów Biden-Putin w Genewie

-

Prezydent USA Joe Biden analizuje zagrożenia stwarzane przez ataki typu ransomware, o które oskarżani m.in. rosyjscy hakerzy. Będzie to jeden z tematów rozmów amerykańskiego przywódcy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podczas spotkania w Genewie – przekazał w środę Biały Dom.

“+Prezydent rozpoczął szybką analizę strategiczną, aby rozwiązać problem zwiększonego zagrożenia ransomware i uwzględnić cztery główne kierunki działań+, w tym rozbicie infrastruktury ransomware i jej sprawców” – poinformowała w środę rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

REKLAMA

Oprogramowanie typu ransomware ogranicza dostęp do systemu komputerowego i wymaga zapłacenia okupu za przywrócenie do stanu pierwotnego.

We wtorek Biały Dom potwierdził, że Federalne Biuro Śledcze (FBI) prowadzi dochodzenie w sprawie ataku ransomware na zakłady JBS USA, należące do brazylijskiego przedsiębiorstwa JBS S.A. Zdaniem firmy żądanie okupu pochodzi od grupy “prawdopodobnie z siedzibą w Rosji”.

Cyberatak sparaliżował pracę tej największej na świecie firmy produkującej i przetwarzającej mięso. W Australii we wtorek tysiące zatrudnionych przez JBS nie pracowało, w Kanadzie i USA odwołano niektóre zmiany w zakładach – informowały w mediach społecznościowych związki zawodowe i strony firm.

Firma JBS USA podała w poniedziałek, że w niedzielę przeprowadzono “zorganizowany atak cybernetyczny” na niektóre z jej serwerów obsługujących systemy IT w Ameryce Północnej i Australii. “Nie miało to wpływu na serwery zapasowe firmy” – dodano.

Reuters, powołując się na wiarygodne źródło, przypisuje atak na JBS rosyjskim hakerom z grupy REvil. We wtorek Biały Dom powiadomił firmę, że sprawcą jest organizacja przestępcza mająca prawdopodobnie siedzibę w Rosji.

Według Psaki Biden wierzy, że Putin i rosyjski rząd mają do odegrania rolę w powstrzymywaniu ataków, takich jak przeprowadzony na JBS.

Spotkanie obu przywódców zaplanowano na 16 czerwca w Genewie.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2121780872 views

REKLAMA

REKLAMA

2121780888 views

REKLAMA

REKLAMA

2123577208 views

REKLAMA

2121780899 views

REKLAMA

2121780908 views

REKLAMA

2121780911 views