REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Biały Dom: atak w Christchurch to okrutny akt nienawiści

Biały Dom: atak w Christchurch to okrutny akt nienawiści

-

USA stanowczo potępiają piątkowy atak na dwa meczety w mieście Christchurch w Nowej Zelandii – oznajmił w piątek Biały Dom. Był to “okrutny akt nienawiści” – dodał. Wyrazy współczucia Nowozelandczykom złożył również prezydent Donald Trump.

“Moje gorące wyrazy współczucia i pozdrowienia kieruję do narodu Nowej Zelandii w związku z koszmarną masakrą w meczetach. 49 niewinnych osób zginęło tak bezsensownie, tak wielu zostało poważnie rannych. USA stoją u boku Nowej Zelandii, jeśli cokolwiek możemy zrobić. Niech Bóg ma was w swojej opiece!” – napisał Trump na Twitterze.

REKLAMA

“USA stanowczo potępiają atak w Christchurch. Nasze myśli i modlitwy są z ofiarami i ich rodzinami. Solidaryzujemy się z narodem Nowej Zelandii i jego rządem w obliczu tego okrutnego aktu nienawiści” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Co najmniej 49 osób zginęło, a 48 zostało rannych, w tym 25 – ciężko, w piątek w atakach terrorystycznych na dwa pełne wiernych meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii. (PAP)

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks