REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBeata Poźniak laureatką nagrody za rolę w grze komputerowej (WIDEO)

Beata Poźniak laureatką nagrody za rolę w grze komputerowej (WIDEO)

-

Mieszkająca w Los Angeles polska aktorka Beata Poźniak została nagrodzona podczas ceremonii wręczenia nagród roku dla twórców najlepszych gier komputerowych. Zdobyła wyróżnienie za rolę “Mortal Kombat 11” w gatunku Bijatyki.

Poźniak od czterech lat wciela się w postać Skarlet w kolejnych wersjach znanej także w Polsce gry wideo “Mortal Kombat 11”. Grają w niej gościnnie także Arnold Schwarzenegger oraz Sylvester Stallone.

REKLAMA

Ze względu na pandemię Covid-19 ceremonia ogłaszania zwycięzców w przemyśle gier wideo(Video Game Awards) odbyła się online. Po raz pierwszy w historii wyróżnień wydarzenie transmitowane było jednocześnie z Los Angeles, Londynu i Tokio.

Jak dodała seria “Mortal Kombat” powstała w roku 1992 roku. Zdaniem Poźniak jest to najbardziej znana gra komputerowa na świecie. Przedstawia różne techniki walk.

„Nagrody przyznawane są w wielu kategoriach. Moja właściwie ma historyczny wymiar. Jako pierwsza zdobyłam nominację za aktorstwo dla osoby, która podkłada głos. Tego wcześniej nie było” – podkreśliła.

Poźniak tłumaczyła, że jej postać jest kobietą bardzo przebojową, która nie poddając się walczy w męskim świecie. W grze, przyznała, jest dużo krwi i przemocy.

“W ‘Mortal Kombat’ znajdują odzwierciedlenie wszystkie niespodziewane rzeczy, wojny czy przesiedlenia w różnych krajach. Jest także polska wersja gry. Jej twórcy wiedzą np. że ja maluję i w wersji tegorocznej Skarlet też maluje. Jako krwawa królowa zabijam krwią i swoją sztuką” – mówiła Poźniak.

“Moja postać nazywa się Skarlet the Blood Queen (Skarlet – krwawa królowa). Jest to jedna z głównych ról. W animacji podkładam swój głos” – powiedziała aktorka PAP.

Aktorka debiutowała w filmie w 1979 roku rolą w “Blaszanym bębenku” Volkera Schloendorffa. Występowała też m.in. w “Życiu Kamila Kuranta”, “Stanie wewnętrznym” oraz filmie Olivera Stone’a “JFK”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2118896589 views

REKLAMA

2118896688 views

REKLAMA

REKLAMA

2120693044 views

REKLAMA

2118896763 views

REKLAMA

2118896825 views

REKLAMA

2118896881 views