REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Baron narkotykowy "El Chapo" Guzman ekstradowany do USA z Meksyku

Baron narkotykowy “El Chapo” Guzman ekstradowany do USA z Meksyku

-

Jeden z najpotężniejszych meksykańskich baronów narkotykowych Joaquin “El Chapo” Guzman został 20 stycznia ekstradowany do Stanów Zjednoczonych – poinformował meksykański rząd. USA oskarżają go m.in. o zabójstwa, kierowanie gangiem i pranie pieniędzy.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych potwierdził w oświadczeniu informację przekazaną przez meksykańskie ministerstwo spraw zagranicznych i podziękował władzom Meksyku za współpracę.

REKLAMA

Jak przekazało źródło we władzach USA, Guzman, nazywany “królem narkotyków”, został przejęty przez przedstawicieli amerykańskiej agencji antynarkotykowej DEA na terenie więzienia o zaostrzonym rygorze w Ciudad Juarez w Meksyku, gdzie był przetrzymywany.

W USA “El Chapo” jest oskarżany m.in. o liczne zabójstwa, kierowanie gangiem, pranie pieniędzy i organizowanie stałych przerzutów dużej ilości narkotyków do Stanów Zjednoczonych.

Szef narkotykowego kartelu Sinaloa został schwytany 8 stycznia. Pół roku wcześniej w spektakularny sposób zbiegł z pilnie strzeżonego więzienia w mieście Almoloya de Juarez w stanie Meksyk, w którym odbywał karę 20 lat pozbawienia wolności. Do ucieczki wykorzystał kończący się na placu budowy półtorakilometrowy tunel, zbudowany przez jego wspólników 10 metrów pod ziemią. Już wcześniej, w 2001 roku, uciekł z więzienia i przez 13 lat się ukrywał. (PAP)

Na zdj. Joaquin ‘El Chapo’ Guzman przed odlotem do Stanów, fot. SEGOB/Handout/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks