REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Barack Obama spotka się z prezydentem Chin pod koniec września

Barack Obama spotka się z prezydentem Chin pod koniec września

-

Barack Obama fot.Pete Marovich/EPA
Barack Obama fot.Pete Marovich/EPA

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotka się 25 września z prezydentem Chin Xi Jingpingiem- poinformował Biały Dom, który podkreślił, że wizyta ta będzie okazją do omówienia kwestii spornych między państwami.

REKLAMA

“Wizyta prezydenta Xi będzie okazją do poszerzenia współpracy USA-Chiny w zakresie globalnych, regionalnych i dwustronnych relacji, będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, a jednocześnie umożliwi ona prezydentowi Obamie i prezydentowi XI przedstawienie swoich stanowisk w kwestiach spornych” – podkreślono w oświadczeniu Białego Domu.

Jak poinformowała administracja Obamy, prezydent USA wraz ze swoją małżonką przyjmie prezydenta Chin na oficjalnej kolacji 25 września.

Krótko przed wizytą chińskiego prezydenta w USA napięcia podsyca szef amerykańskiego wywiadu James Clapper, który wezwał niedawno do wzmocnienia obrony przed chińskimi cyberatakami. Chiny niezmiennie odrzucają podobne oskarżenia, twierdząc, że same padają ofiarą cyberataków. Pekin apeluje do Waszyngtonu o zaprzestanie “bezpodstawnych oskarżeń”.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks