REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBarack Obama pochwalił kanclerz Niemiec Angelę Merkel za jej "bezkompromisową" postawę moralną

Barack Obama pochwalił kanclerz Niemiec Angelę Merkel za jej “bezkompromisową” postawę moralną

-

Były prezydent USA Barack Obama w nagraniu wideo pochwalił ustępującą niemiecką kanclerz Angelę Merkel za jej “bezkompromisową” postawę moralną oraz wieloletnią dobrą współpracę z nim. Filmik został opublikowany w piątek na profilu na Twitterze przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.

Angela Merkel jest obecna na 107. w historii swojego urzędowania szczycie unijnym, który może być jej ostatnim, ponieważ jej kadencja jako kanclerz Niemiec skończy się na początku grudnia.

REKLAMA

“Tak wiele osób, dziewczęta i chłopcy, mężczyźni i kobiety, mieli wzór do naśladowania w trudnych czasach” – mówił Obama. Dodał również, że Merkel dała “świadectwo swojego charakteru”, że wolałaby pracować podczas szczytu unijnego niż być “centrum uwagi”. “Jestem szczęśliwy, że mogłem stać się Twoim przyjacielem” – zaznaczył.

“Na niewielu politycznych przywódcach można polegać, licząc, że postawią zasady ponad swój własny interes” – dodał. “Mieszkańcy Niemiec oraz cały świat są jej winni podziękowania za utrzymywanie wysokich standardów moralnych” – ocenił.

Przywódcy krajów unijnych i unijnych instytucji zgotowali niemieckiej kanclerz w piątek owację na stojąco. Szczyt UE “bez Angeli jest jak Rzym bez Watykanu lub Paryż bez wieży Eiffla” – powiedział szef Rady Europejskiej Charles Michel.

Premier Luksemburga Xavier Bettel oznajmił, że odejście Merkel pozostawi wyrwę w Europie. Nazwał kanclerz “maszyną do zawierania kompromisów”, która zawsze znajdowała sposób, by zjednoczyć europejskich przywódców. (PAP)

REKLAMA

2116386862 views

REKLAMA

REKLAMA

2116387074 views

REKLAMA

REKLAMA

2118183450 views

REKLAMA

2116387192 views

REKLAMA

2116387279 views

REKLAMA

2116387373 views