REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBarack Obama do Francuzów: jesteśmy z wami

Barack Obama do Francuzów: jesteśmy z wami

-

Prezydent USA Barack Obama z mocą wyraził w piątek solidarność swego kraju z Francją po zamachach dokonanych w ostatnich dniach w Paryżu przez dżihadystów; wskazał na takie „uniwersalne wartości jak wolność”, które łączą oba kraje.

„Chciałbym, aby naród francuski wiedział, że Stany Zjednoczone są z wami dziś i będą z wami jutro” – oświadczył prezydent USA podczas wystąpienia w Knoxville w stanie Tennessee (na południowym wschodzie). AFP przypomina, że dzień wcześniej Obama złożył wizytę w ambasadzie Francji w Waszyngtonie.

REKLAMA

„Na ulicach Paryża świat zobaczył jeszcze raz, co popierają terroryści: nie mają nic do zaoferowania prócz nienawiści i ludzkiego cierpienia. A my opowiadamy się za wolnością i nadzieją i za godnością wszystkich ludzkich istot. I symbolem właśnie tego dla świata jest Paryż” – powiedział Obama.

Szturm sił bezpieczeństwa w Dammartin-en-Goele, gdzie zostali zabici sprawcy zamachu w redakcji „Charlie Hebdo”, a także akcja w Paryżu przeciw mężczyźnie, który wziął zakładników w koszernym sklepie, zakończyły w piątek 50-godzinny kryzys, który rozpoczął się we Francji od ataku na redakcję „Charlie Hebdo” i zabicia przez braci Saida i Cherifa Kouachich dwunastu osób. Z zimną krwią zamachowcy zastrzelili m.in. pięciu głównych rysowników tygodnika; twierdzili, że „pomścili proroka” Mahometa.(PAP)

fot.Wade Payne/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2114921834 views

REKLAMA

2114922066 views

REKLAMA

REKLAMA

2116718456 views

REKLAMA

2114922206 views

REKLAMA

2114922305 views

REKLAMA

2114922413 views