REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBannon: Trump powinien zwolnić zastępcę prokuratora generalnego

Bannon: Trump powinien zwolnić zastępcę prokuratora generalnego

-

Były strateg Białego Domu Stephen Bannon powiedział w wywiadzie dla „The Hill”, że prezydent powinien zwolnić zastępcę prokuratora generalnego Roda Rosensteina. W środę Donald Trump wezwał prokuratora generalnego do przerwania śledztwa ws. Russiagate.

Bannon, który był również szefem sztabu wyborczego Trumpa, powiedział w rozmowie z dziennikiem, że powinna też powstać komisja, która przeprowadzi dochodzenia w sprawie wykroczeń agencji wywiadowczych przeciw prezydentowi.

REKLAMA

Rosenstein nadzoruje bezpośrednio śledztwo prokuratora specjalnego Roberta Muellera w sprawie ingerencji Rosjan w wybory prezydenckie oraz ewentualnej zmowy między ludźmi z otoczenia Trumpa a przedstawicielami Kremla.

Prokurator generalny Jeff Sessions zrezygnował z nadzorowania tego dochodzenia, powołując się na konflikt interesów wynikający z faktu, że był on zaangażowany w kampanię wyborczą prezydenta.

W środę Trump napisał na Twitterze, że prokurator generalny Sessions powinien „natychmiast” przerwać śledztwo w sprawie Russiagate; nazwał je „brudną robotą”, a zespół Muellera „hańbą dla USA”.

Proszony o komentarz do tego tweetu Trumpa Bannon powiedział: „Sądzę, że prezydent po prostu wyraził swoją frustrację”.

„The Hill” zwraca uwagę, że dla wielu obserwatorów wpis Trumpa sam w sobie był formą blokowania działań wymiaru sprawiedliwości, co jest też przedmiotem dochodzenia Muellera, który analizuje tweety prezydenta i zawarte w nich groźby bądź ataki na Sessionsa, Rosensteina czy byłego szefa FBI Jamesa Comeya.

„Bannon jest kontrowersyjną postacią; opuścił Biały Dom rok temu i był wyśmiewany przez Trumpa po opublikowaniu książki Michaela Wolffa +Ogień i Gniew: w Białym Domu Trumpa+” – przypomina „The Hill”.

Wolff zacytował w swej książce wypowiedzi Bannona, który nazwał pewne kroki podjęte przez bliskich Trumpa „zdradzieckimi” i „niepatriotycznymi”. Przedstawił też prezydenta jako „umysłowo niezdolnego” do panowania nad Białym Domem i jego personelem.

W kwietniu Bannon zaproponował osobom z otoczenia Trumpa, by zablokowały śledztwo w sprawie Russiagate, a jego plan przewidywał zwolnienie Rosensteina, który mianował Muellera prokuratorem specjalnym w tym postępowaniu.

Ostatnio Bannon powiedział w wywiadzie dla portalu Daily Beast, że chce powołać fundację w Brukseli, by wspierać prawicowe i antyestablishmentowe ruchy w Europie, co ma doprowadzić do zjednoczenia skrajnej prawicy przed przyszłorocznymi wyborami do europarlamentu. (PAP)

Na zdjęciu: Steve Bannon
fot.MARTIN DIVISEK/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2097751586 views

REKLAMA

REKLAMA

2097751820 views

REKLAMA

REKLAMA

2099548212 views

REKLAMA

2097751963 views

REKLAMA

2097752064 views

REKLAMA

2097752174 views