REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBAM na pomoc trudnej czarnoskórej młodzieży

BAM na pomoc trudnej czarnoskórej młodzieży

-

Prezydent Barack Obama, w obecności burmistrza Chicago i grupy chicagowskich uczniów przedstawił nową inicjatywę dotyczącą stworzenia większych możliwości rozwoju dla młodych Afroamerykanów. 

Uczestnicy programu BAM z Chicago podczas spotkania z prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu fot.Facebook
Uczestnicy programu BAM z Chicago podczas spotkania z prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu fot.Facebook

Jeden z programów tej inicjatywy pod nazwą „Becoming a Man” (BAM) już działa w kilkunastu szkołach w Chicago, a według laboratorium kryminalnego z University of Chicago przynosi konkretne wyniki.

REKLAMA

Prezydent Obama kwestię pomocy dla zaniedbanych czarnoskórych chłopców uważa za priorytet moralny i ekonomiczny. Poprowadzeni w odpowiednim kierunku będą przygotowani do podjęcia pracy, odciążą programy socjalne i sami staną się przykładem dla młodzieży ze swego środowiska.

Pomysł rozszerzenia programu na cały kraj powstał po wizycie Obamy w Hyde Park Academy i spotkaniu z uczniami uczęstniczącymi w BAM.

Program dla młodzieży z klas 7 − 12 zapewnia pozalekcyjne zajęcia sportowe, rozwija umiejętności poznawcze, ściśle związane z redukcją przemocy i aspołecznej postawy. Każda sesja ma na celu rozwijanie umiejętności poprzez zapoznawanie się z różnymi przypadkami, odgrywania ról z przeczytanego opowiadania i grupowych ćwiczeń. Uczniowie uczą się kontrolować własne emocje,odczytywać społeczne sygnały i interpretować intencje innych. Program podnosi aspiracje młodzieży i podnosi poczucie odpowiedzialności za własne postępowanie.

Analiza przeprowadzona przez University of Chicago  wskazuje pozytywne wyniki BAM. Programowi przypisuje się redukcję o 44 proc. aresztowań z powodu zadania poważnych obrażeń cielesnych, 36-procentowy spadek przestępstw i wandalizmu z bronią  w ręku, zmniejszenie prawdopodobieństwa trafienia do zakładów poprawczych o 53 proc. oraz wzrost ukończenia szkoły średniej od 10 do 23 proc. więcej niż dotychczas.

BAM powstał w oparciu o badania świadczące, że znaczna ilość zabójstw wśród chicagowskiej czarnoskórej młodzieży jest wynikiem porywczego zachowania. Młodzi ludzie z dostępem do broni gwałtownie reagują na pewne aspekty swego środowiska. Brak kontroli nad własnymi impulsami często przekreśla możliwość prowadzenia normalnego życia w szkole i prowadzi do rezygnacji z nauki.

550 mld dol. wydawanych każdego roku na podstawowe i średnie szkoły publiczne przeznacza się głównie na rozwijanie umiejętności akademickich. Natomiast BAM kładzie nacisk na uczenie męskiej  młodzieży z tzw. środowisk wysokiego ryzyka współżycia społecznego, szacunku dla kobiet, wiary we własne siły itd. Więcej informacji o programie można zaleźć pod adresem: www.youth-guidance.org      

(eg)

REKLAMA

2094028497 views

REKLAMA

REKLAMA

2094028781 views

REKLAMA

2095825230 views

REKLAMA

2094029031 views

REKLAMA

2094029169 views

REKLAMA

2094029310 views