REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBadanie: w USA produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego powiązana z ponad 12 tys....

Badanie: w USA produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego powiązana z ponad 12 tys. zgonów

-

Każdego roku zanieczyszczenie powietrza związane z rolnictwem przyczynia się w USA do przedwczesnej śmierci 15,9 tys. osób. 12,7 tys. z tych zgonów łączy się z produkcją żywności pochodzenia zwierzęcego – wynika z badań. Tę liczbę można zredukować przez mniejszą konsumpcję mięsa.

Opublikowane w czasopiśmie naukowym “Proceedings of the National Academy of Sciences of the USA” w poniedziałek badania koncentrują się na tym, jak produkcja żywności wpływa na zdrowie ludzi poprzez zwiększenie stężenia pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu.

REKLAMA

“Kiedy myślimy o dużych źródłach zanieczyszczenia powietrza w USA, przed oczami stają nam zazwyczaj fabryczne kominy i rury wydechowe, ale rolnictwo również w istotny sposób przyczynia się do zanieczyszczenia atmosfery, i dlatego powinniśmy się tym zająć, dla własnego zdrowia” – tłumaczy stacji CNN wykładający na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley dr Joshua Apte.

Cząsteczki PM2,5, które według Światowej Organizacji Zdrowia są najbardziej szkodliwym dla zdrowia człowieka rodzajem zanieczyszczenia atmosfery, uwalniają się podczas obrabiania ziemi i spalania paliwa potrzebnego do napędzania maszyn rolniczych. Badanie, przy którym pracowali naukowcy z USA i Wielkiej Brytanii podkreśla również szkodliwy dla zdrowia wpływ amoniaku pochodzącego z odchodów zwierząt i nawozów.

Badacze opracowali zalecania, które pomogą zmniejszyć liczbę zgonów związanych z produkcją rolną. To przede wszystkim spożywanie mniejszej ilości czerwonego mięsa lub przestawienie się całkowicie na dietę roślinną. Według wyliczeń taka zmiana nawyków u dużej liczby konsumentów pozwoliłaby na kilkudziesięcioprocentowe obniżenie liczby zgonów związanych z zanieczyszczeniem powietrza pochodzącym z rolnictwa.

Drugim ważnym punktem jest zmniejszenie użycia nawozów sztucznych i rozsądniejsze gospodarowanie odchodami zwierzęcymi, co pozwoliłoby na zmniejszenie emisji amoniaku.

Według badania najwięcej przedwczesnych zgonów związanych z pochodzącymi z produkcji rolniczej zanieczyszczeniami powietrza ma w USA miejsce w Kalifornii, Pensylwanii, Północnej Karolinie i w rolniczych, północno-zachodnich stanach kraju. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Dużo więcej osób umiera z powodu używania narkotyków, które nielegalnie są szmuglowane do USA przez otwartą południową granicę. Idioci w kongresie ani myślą ją zabezpieczyć. Natomiast można powiedzieć, że Biden i jego administracja otwarcie współpracują w tej dziedzinie z gangami, które szmuglują narkotyki. Służby graniczne muszą “pielęgnować” nielegalnych imigrantów zamiast strzec granicy. Gangi mają wolną rękę w tym procederze i robią co chcą. Oczywiście temat jest niepoprawny politycznie i nie jest poruszany, natomiast szkodliwość produktów pochodzenia zwierzęcego rośnie w postępie geometrycznym.

REKLAMA

2123153750 views

REKLAMA

REKLAMA

2123153767 views

REKLAMA

REKLAMA

2124950087 views

REKLAMA

2123153777 views

REKLAMA

2123153783 views

REKLAMA

2123153787 views