REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAtak uzbrojonego mężczyzny w Arizonie

Atak uzbrojonego mężczyzny w Arizonie

-

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w atakach, których w niedzielę dokonał uzbrojony napastnik w Tucson w stanie Arizona. Mężczyzna otworzył ogień do załogi karetki pogotowia, a później ostrzelał strażaków gaszących pożar. Sprawca został postrzelony przez policję i trafił do szpitala.

35-letni napastnik najpierw otworzył ogień do ambulansu. Jego kierowca został postrzelony w głowę i jest w stanie krytycznym, siedząca obok niego ratowniczka medyczna została raniona w klatkę piersiową i ramię, jej stan jest stabilny – przekazał komendant policji w Tucson Chris Magnus.

REKLAMA

Uzbrojony mężczyzna pojechał następnie pod pobliski dom, w którym wcześniej wybuchł pożar. Na miejscu strażacy i sąsiedzi usiłowali ugasić płomienie. Napastnik zaczął do nich strzelać. Jeden z biorących udział w akcji gaśniczej sąsiadów został śmiertelnie raniony w głowę. Sprawca ataku postrzelił również innego sąsiada i jednego ze strażaków.

Napastnik wsiadł do samochodu i odjechał, był już wówczas ścigany przez policję – relacjonował komendant. Kilka przecznic dalej napastnik próbował staranować chcący zatrzymać go radiowóz i strzelał do funkcjonariusza. Policjant odpowiedział ogniem, raniąc mężczyznę. Sprawca ataków znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym.

Magnus dodał, że w domu, w którym wybuchł pożar, znaleziono spalone zwłoki. Nieznany jest los dwojga lub trojga mieszkających tam dzieci.

W sprawie toczy się śledztwo, nie wiadomo na razie, co doprowadziło do tych ataków.

“To bardzo tragiczne, naprawdę przerażające wydarzenie, z wieloma znakami zapytania” – przekazał komendant.(PAP)

REKLAMA

2119313917 views

REKLAMA

2119314009 views

REKLAMA

REKLAMA

2121110360 views

REKLAMA

2119314072 views

REKLAMA

2119314127 views

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

Urodził się, by być Wielkim

REKLAMA

2119314167 views