REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAtak na policjantów w Dallas. Wśród ofiar Michael Krol

Atak na policjantów w Dallas. Wśród ofiar Michael Krol

-

fot.Ralph Lauer/EPAmergency entrance to Baylor Scott&White Hospital as a police officer's body is taken from the facility in Dallas, Texas, USA, 08 July 2016. Police report that five officers have died as a result of their injuries as it appeared that snipers shot on police from elevated positions during a protest rally in Dallas on 07 July.  EPA/RALPH LAUER
fot.Ralph Lauer/EPA

 

Wśród pięciu policjantów zastrzelonych podczas protestu w Dallas przeciwko brutalności policji jest 40-letni funkcjonariusz Michael Krol pochodzący z Michigan. Zidentyfikowano także snajpera.

REKLAMA

Napastnikiem był 25-letni Afroamerykanin Micah Xavier Johnson. Służył w siłach rezerwowych armii od kwietnia 2015 r., a wcześniej – od listopada 2013 roku do lipca 2014 roku – w Afganistanie. Został wyszkolony na wojskowego specjalistę od prac murarsko-ciesielskich. Johnson zginął od bomby wysłanej za pomocą robota w podziemnym parkingu, gdzie doszło do strzelaniny z policjantami. Mężczyzna w czasie negocjacji powiedział policji, że był poruszony ostatnimi brutalnymi atakami funkcjonariuszy na Afroamerykanów i chciał zabijać białych policjantów. Twierdził, że działał sam i nie jest związany z żadną organizacją, choć służby wstępnie mówiły o jeszcze trzech aresztowanych podejrzanych.

Michael krol fot.Wayne County Sheriff’s Office
Michael krol fot.Wayne County Sheriff’s Office

Jednym z zabitych policjantów jest 40-letni Michael Krol, który zanim dołączył do policji w Dallas, był zastępcą szeryfa w Wayne County w stanie Michigan w latach 2003–2007. Mieszkał w Redford. Członkini administracji miasta Tracey Schultz Kobylarz mówi, że nie znała Krola osobiście, ale ubolewa razem z lokalną społecznością i całym krajem nad jego śmiercią, jak i innych ofiar strzelaniny. – Bardzo trudno zaakceptować śmierć jakiegokolwiek policjanta, a tym bardziej, gdy pochodzi z twojego miasta – mówiła Kobylarz.

Inni zidentyfikowani policjanci, którzy zginęli w ataku, to 43-letni Brent Thompson, w służbie w Dallas Area Rapid Transit od siedmiu lat, wcześniej zajmował się m.in. szkoleniem policji w Iraku oraz Patrick Zamarripa z departamentu policji w Dallas, który odbył trzy misje w Iraku w marynarce wojennej i pięć lat temu odszedł z wojska.

W ataku na policjantów w czwartek późnym wieczorem siedmiu innych funkcjonariuszy odniosło obrażenia, rannych zostało też dwóch cywilów.

(as)

REKLAMA

2109573991 views

REKLAMA

REKLAMA

2109574223 views

REKLAMA

REKLAMA

2111370614 views

REKLAMA

2109574364 views

REKLAMA

2109574463 views

REKLAMA

2109574571 views