REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAsystent sekretarza obrony USA: nie pozwolić Rosji na destabilizację Ukrainy

Asystent sekretarza obrony USA: nie pozwolić Rosji na destabilizację Ukrainy

-

Nie można pozwolić Rosji na kontynuację destabilizacji na Ukrainie – oświadczył asystent sekretarza obrony USA ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Robert Karem, występując w piątek na XI Kijowskim Forum Bezpieczeństwa.

„Rosja okupuje Krym i kontynuuje pogłębianie kryzysu w Donbasie. Nie możemy zgodzić się z aneksją ukraińskich terytoriów i nie możemy pozwolić Rosji na kontynuację destabilizacji na Ukrainie” – powiedział.

REKLAMA

Karem zaznaczył, że Waszyngton popiera ideę rozmieszczenia w Donbasie misji pokojowej pod egidą ONZ, a naciski na Rosję będą nasilane, by wyegzekwować od niej realizację mińskich porozumień w sprawie rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

„USA i partnerzy będą kontynuować naciski na Rosję, by porozumienia mińskie były wypełniane. Póki tak się nie stanie, sankcje będą trwały. Sankcje związane z (zaanektowanym przez Rosję) Krymem także będą pozostawały w sile, póki nie zakończy się aneksja półwyspu” – podkreślił Karem.

Odbywające się od 11 lat Kijowskie Forum Bezpieczeństwa poświęcone jest kwestiom bezpieczeństwa europejskiego. Spotkania te organizuje fundacja Open Ukraine byłego premiera Arsenija Jaceniuka. Piątek był drugim i ostatnim dniem forum.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

Na zdjęciu: prorosyjskie wojska na Ukrainie
for.ALEXANDER ERMOCHENKO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

4 KOMENTARZE

  1. Fundacja Open Ukraine byłego premiera Arsenija Jaceniuka to jeszcze jedna pasożytnicza organizacja dla ukraińsko-rosyjskich oligarchów. Kto się pod nią podczepi, ten doi amerykańskiego podatnika. I tak można jeszcze przez długie lata.

REKLAMA

2119033779 views

REKLAMA

2119033875 views

REKLAMA

REKLAMA

2120830230 views

REKLAMA

2119033947 views

REKLAMA

2119034007 views

REKLAMA

2119034058 views