REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaApple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży przez nowe iPhone'y

Apple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży przez nowe iPhone’y

-

Prezentacja iPhone 6S oraz 6S  fot.Monica Davey/EPA
Prezentacja iPhone 6S oraz 6S fot.Monica Davey/EPA

Obecna dynamika sprzedaży nowych iPhone’ów pokazuje, że pobity zostanie zeszłoroczny rekord Apple’a – poinformował w poniedziałek producent smartfonów. Koncern szacuje, że liczba sprzedanych urządzeń w pierwszy weekend od premiery przekroczy 10 mln sztuk.

Apple nie podało jednak dokładnej liczby otrzymanych zamówień na iPhone’y 6S i 6S Plus. Analitycy oczekiwali jednak, że podczas pierwszej doby sprzedanych zostanie ok. 4,5 mln urządzeń. Dla porównania w pierwszych 24 godzinach od premiery iPhone’a 6 i 6 Plus sprzedano 4 mln tych telefonów.

REKLAMA

Koncern oświadczył, że pracuje nad realizacją zamówień na większy z dwóch nowych smartfonów – 6S Plus. Zainteresowanie tym urządzeniem przekroczyło prognozy Apple’a dotyczące okresu przedsprzedaży.

„Odpowiedź klientów na iPhone’y 6S i 6S Plus jest niezwykle pozytywna, a poziom zamówień otrzymanych w zeszły weekend w przedsprzedaży był bardzo wysoki na całym świecie” – podkreśliła w oświadczeniu rzeczniczka Apple’a Trudy Muller.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że przed premierą nowych smartfonów analitycy wątpili w zdolność firmy do powtórzenia zeszłorocznego sukcesu iPhone’ów 6 i 6 Plus. Jednak John Jackson z IDC podkreślił, że najnowsze doniesienia Apple’a podważają te prognozy.

„Apple ma już doświadczenie w poprawianiu swoich dotychczasowych sukcesów, jednak przypadek iPhone’a 6 wydawał się czymś wyjątkowym. W związku z tym dobry start nowej linii jest bardzo zachęcającym znakiem” – podkreślił Jackson.

Natomiast analityk FBR Capital Markets Daniel Ives zwrócił uwagę, że na sukces nowych telefonów koncernu z Cupertino może mieć ponownie wpływ duże zapotrzebowanie na rynku chińskim; tamtejsza strona internetowa Apple’a wyświetla komunikat o długim czasie oczekiwania na zamówione urządzenie.

„To pokazuje, że mają bardzo dobry start, szczególnie, iż Chiny okazują się prawdziwym centrum i główną osią napędową zamówień” – powiedział Ives.

Amerykański koncern rozpoczął przyjmowanie zamówień w ramach przedsprzedaży w zeszłą sobotę. Dostawy mają się rozpocząć od 25 września. Sprzedaż smartfonów stanowi prawie dwie trzecie z zysków uzyskanych przez koncern w ostatnim kwartale. Podczas porannej poniedziałkowej sesji na Wall Street akcje Apple’a wzrosły o 1,8 proc. do poziomu 116 dolarów i 24 centów.

W zeszłą środę Apple zaprezentowało nowe modele swoich flagowych smartfonów – iPhone 6S i 6S Plus. Największą nowością nowych urządzeń jest technologia 3D Touch. Rozpoznaje ona siłę nacisku na powierzchnię ekranu, co umożliwia zaprojektowanie m.in. nowych gestów obsługi interfejsu i menu telefonu. Telefon posiada także odświeżony aparat fotograficzny i główny chip – A9X.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2114921656 views

REKLAMA

2114921888 views

REKLAMA

REKLAMA

2116718278 views

REKLAMA

2114922028 views

REKLAMA

2114922127 views

REKLAMA

2114922235 views