REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka AP: Trump wygrał na Florydzie

AP: Trump wygrał na Florydzie

-

Według agencji AP, Donald Trump ma zapewnione zwycięstwo na Florydzie, największym z kluczowych stanów z 29 głosami elektorskimi. Trump zwyciężył w tym stanie również cztery lata temu.

Po podliczeniu 96 proc. głosów, Trump wygrywa z Bidenem stosunkiem 51,3 proc. – 47,8 proc. Różnica wynosi prawie 400 tys. głosów.

Oprócz agencji AP, Florydę dla Trumpa zaliczyły również telewizje CNN i Fox News.

Floryda była uznawana przez ekspertów jako stan, który Trump musi wygrać, by mieć szansę na reelekcję.

Donald Trump zwyciężył w stanach: Idaho, Utah, Wyoming, Dakota Północna, Dakota Południowa, Nebraska, Kansas, Oklahoma, Missouri, Arkansas, Louisiana, Mississippi, Alabama, Karolina Południowa, Tennessee, Kentucky, Indiana, Ohio i Zachodnia Wirginia. Choć nie podliczono jeszcze wszystkich głosów, przewaga Trumpa jest tam według CNN niemożliwa do nadrobienia przez jego konkurenta.

Dla Joe Bidena zaliczono Kalifornię, stan Waszyngton, Oregon, Nowy Meksyk, Kolorado, Illinois, Wirginię, Maryland, Dystrykt Kolumbii, New Jersey, Delaware, Nowy Jork, Connecticut, Massachussetts, Vermont i New Hampshire.

Według telewizji Fox News, Biden ma już zapewnione zwycięstwo w Arizonie (10 głosów elektorskich). Gdyby analiza Fox News się sprawdziła, Arizona byłaby pierwszym dotąd stanem, “zdobytym” przez kandydata demokratów w porównaniu do roku 2016.

Według analityków, o zwycięstwie zdecydują wyniki w trzech stanach “Pasa Rdzy”, które Trump wygrał minimalną przewagą w 2016 r.: Pensylwania, Michigan i Wisconsin. Według CNN, w przypadku Pensylwanii, liczenie głosów przesłanych pocztą może potrwać nawet do piątku.

We wtorek po północy Joe Biden zdobył 223 elektorskie głosy, a ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump – 212. Kandydat do zwycięstwa potrzebuje 270 głosów. (PAP, tos)

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks