REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAntony Blinken: partnerstwo USA i Polski nigdy nie było ważniejsze i skuteczniejsze...

Antony Blinken: partnerstwo USA i Polski nigdy nie było ważniejsze i skuteczniejsze niż obecnie

-

Nie przypominam sobie czasu, gdy partnerstwo Stanów Zjednoczonych i Polski było ważniejsze i skuteczniejsze niż obecnie – oświadczył w piątek sekretarz stanu USA Antony Blinken na początku spotkania z szefem polskiego MSZ Zbigniewiem Rauem. Stwierdził też, że polskie przywództwo pełni kluczową rolę we wspieraniu Ukrainy.

„Nie przypominam sobie czasu, gdy partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi i Polską było ważniejsze i skuteczniejsze niż obecnie. Dzięki polskiemu przywództwu, stoimy silnie razem we wsparciu Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji, dostarczając pomocy wojskowej, pomocy gospodarczej i humanitarnej” – powiedział Blinken, witając Raua w Departamencie Stanu.

REKLAMA

Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślał „nadzwyczajną” postawę Polski i jej hojność wobec uchodźców, a także chwalił przewodnictwo Polski w OBWE.

„Pracujemy też razem, by wzmocnić NATO i wdrożyć nową koncepcję strategiczną” – dodał.

Przypomniał też, że ostatnie spotkanie z ministrem Rauem w Waszyngtonie miało miejsce w lutym, tuż przed rosyjską agresją.

„Nie spodziewaliśmy się tego, a mimo to, kiedy doszło do tego tragicznego wydarzenia, jako sojusznicy i członkowie NATO zareagowaliśmy ze stanowczością, odpornością i determinacją w obronie naszego partnera” – oznajmił Rau. Zapowiedział, ze rozmowy będą dotyczyć współpracy wojskowej, gospodarczej i energetycznej, w tym w zakresie energetyki jądrowej.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2095852820 views

REKLAMA

REKLAMA

2095853053 views

REKLAMA

2097649449 views

REKLAMA

2095853202 views

REKLAMA

2095853303 views

REKLAMA

2095853414 views