REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Andrea Mitchell przeprosiła za "niefortunną nieścisłość"

Andrea Mitchell przeprosiła za “niefortunną nieścisłość”

-

Dziennikarka amerykańskiej telewizji MSNBC Andrea Mitchell przeprosiła w czwartek za swą wypowiedź, że powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko “polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Sformułowanie to określiła jako “niefortunną nieścisłość”.

Andrea Mitchell fot.Wikipedia

REKLAMA

“Przejęzyczyłam się we wczorajszym reportażu, gdy mówiłam o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. By było jasne, polski rząd nie był zaangażowany w te przerażające czyny. Przepraszam za tę niefortunną nieścisłość” – napisała Mitchell na Twitterze.

Mitchell przeprowadziła wywiad z przebywającym w Warszawie wiceprezydentem USA Mikiem Pence’em. W swojej relacji dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence’a i jego żony jest m.in. wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 roku Żydzi – jak powiedziała – “przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Ms. Mitchell did not “misinterpret” anything. She stated what she believed to be true. She now knows what she believed is false and defamatory. Because she stated her false belief on her MSNBC TV show, she should present the historical truth as well as apologize on her MSNBC TV show. Instead, she has cowardly provided an evasive statement on Twitter.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks