REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAmerykańskie władze odmawiają podania szczegółów o Przywieczerskim

Amerykańskie władze odmawiają podania szczegółów o Przywieczerskim

-

Przedstawiciele władz amerykańskich odmawiają podania bliższych szczegółów o zatrzymanym w USA Dariuszu Przywieczerskim. Potwierdzają tylko, że “mózg afery” FOZZ przebywa w areszcie.

Dariusz Przywieczerski
fot.arch. policji

REKLAMA

Najwięcej informacji przekazało PAP Biuro Szeryfów zarządzane przez Departament Sprawiedliwości (United States Marshalls Service-USMS). Przyznało tylko, że Przywieczerski pozostaje pod jego nadzorem.

„Mogę potwierdzić, że Dariusz Przywieczerski jest obecnie w areszcie US Marshals, ale nie ujawniamy jego lokalizacji. Nie ujawniamy żadnych danych osobowych, rozkładu pracy sądów, szczegółów dotyczących transportu ani innych informacji dotyczących więźniów, poza weryfikacją, czy więzień znajduje się w areszcie federalnym” – powiadomiła PAP Lynzey Donahue z Urzędu ds. Publicznych siedziby głównej USMS.

Według informacji przekazanych PAP przez Sąd Okręgowy w Warszawie, Przywieczerski został zatrzymany na Florydzie. Czeka w Chicago na ekstradycję do Polski. Będą go eskortować policjanci z wydziału konwojowego KGP. Do kraju wrócą prawdopodobnie w sobotę.

Informacji o przewiezieniu Przywieczerskiego do Chicago nie potwierdził przedstawiciel tamtejszej policji.

„Nie mamy żadnych danych na ten temat w Departamencie Policji Chicago” – oświadczył PAP Michael Carroll z tamtejszego Urzędu ds. Komunikacji. Z kolei powołująca się na rzecznika pracowniczka Departamentu Stanu odesłała PAP do władz wymiaru sprawiedliwości.

O tym, gdzie znajduje się obecnie Przywieczerski nie potrafiło powiedzieć florydzkie Biuro Szeryfa w hrabstwie Pinellas.

Na pytanie PAP nie odpowiedział w czwartek Departament Sprawiedliwości.

Ze strony internetowej PacerMonitor – organizacji ułatwiającej gromadzenie informacji o rozprawach sądowych – wynika, że ostatnie posiedzenie sądu federalnego na Florydzie w sprawie Przywieczerskiego odbyło się 27 lipca br.

Przewieczerski, poszukiwany w Polsce listem gończym, był nazywany “mózgiem” afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ). Była to jedna z najgłośniejszych spraw przełomu lat 1989-90, określana jako największa afera III RP.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

fot.pxhere.com

REKLAMA

2123267688 views

REKLAMA

REKLAMA

2123267705 views

REKLAMA

2125064025 views

REKLAMA

2123267715 views

REKLAMA

2123267721 views

REKLAMA

2123267725 views