REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAmerykański producent elektrycznych pojazdów kupiony przez Chińczyków

Amerykański producent elektrycznych pojazdów kupiony przez Chińczyków

-

fot.Dave Hunt/EPA
fot.Dave Hunt/EPA

Amerykański producent pierwszego na świecie elektrycznego, dwukołowego i samobalansującego się urządzenia służącego do transportu Segway Inc. został kupiony przez chińską konkurencyjną firmę Ninebot Inc. – poinformowano w środę. Nie podano kwoty transakcji.

W oficjalnym oświadczeniu prezes Segway Rod Keller podkreślił, że „strategiczny sojusz z Ninebot umożliwi dostarczanie bardziej inteligentnych i wartościowych produktów dla naszych klientów”. Zakup amerykańskiej firmy potwierdziły też władze Ninebot.

REKLAMA

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że do transakcji doszło w kilka miesięcy po tym, jak amerykańska komisja handlu międzynarodowego (USITC) zgodziła się wszcząć postępowanie w związku ze skargą Segway na chińską konkurencję. Firma z New Hampshire podkreślała, że Ninebot i inne podmioty z Chin naruszają ich patenty i prawa autorskie. Segway domagało się zablokowania importu do USA konkurencyjnych wyrobów z zagranicy.

Amerykański producent jako pierwszy wprowadził na rynek dwukołowe urządzenie służące do przemieszczania się na krótkie odległości – Personal Transporter (PT). Firma opatentowała zastosowany w nim mechanizm samobalansujący. Ich urządzenie skierowane było zarówno do odbiorców indywidualnych jak i komercyjnych.

Ninebot to chiński producent urządzeń do transportu krótkodystansowego z siedzibą w Pekinie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097897793 views

REKLAMA

REKLAMA

2097898026 views

REKLAMA

REKLAMA

2099694418 views

REKLAMA

2097898169 views

REKLAMA

2097898270 views

REKLAMA

2097898380 views