REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Amerykański generał upomniany i skazany na grzywnę za przestępstwa obyczajowe

Amerykański generał upomniany i skazany na grzywnę za przestępstwa obyczajowe

-

Generał Armii USA Jeffrey Sinclair, który przyznał się do zakazanych romansów z podwładnymi oficerami płci żeńskiej i innych przestępstw obyczajowych, został ukarany przez sąd naganą oraz potrąceniem z żołdu 20 tys. dolarów w ciągu czterech miesięcy. 

Generał Jeffrey Sinclair (z lewej) fot.Amanda Hils/U.S. Army/Wikipedia
Generał Jeffrey Sinclair (z lewej) fot.Amanda Hils/U.S. Army/Wikipedia

REKLAMA

Wyrok sądu wojskowego w Fort Bragg w stanie Karolina Północna nie przewiduje jednak kary więzienia, obniżenia stopnia wojskowego ani wydalenia ze służby. 

51-letni Sinclair ma najniższy stopień generalski Brigadier General – czyli jest tak zwanym generałem jednogwiazdkowym. W trakcie procesu zawarł z sądem ugodę, na mocy której przyznał się do części zarzucanych mu czynów w zamian za wycofanie oskarżenia o przemoc seksualną. Ukarano go za nieodpowiednie stosunki z podwładnymi kobietami oficerami, posiadanie materiałów pornograficznych w swym laptopie w trakcie pełnienia służby w Afganistanie, wykorzystanie rządowej karty kredytowej do sfinansowania wizyty u kochanki oraz używanie obraźliwych sformułowań w odniesieniu do oficerów płci żeńskiej. 

Sprawa Sinclaira nabrała znacznego rozgłosu w sytuacji, gdy pod adresem sił zbrojnych USA kierowane są liczne zarzuty lekceważenia problemu seksualnego wykorzystywania podwładnych przez zwierzchników.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks