REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Amerykańska prasa nie zostawia suchej nitki na Partii Republikańskiej

Amerykańska prasa nie zostawia suchej nitki na Partii Republikańskiej

-

Republikanie z Kongresu usiłują winić prezydenta Baracka Obamę za skutki paraliżu budżetowego, mimo że wcześniej w tym tygodniu zdominowana przez ustawodawców GOP Izba Reprezentantów nie zatwierdziła budżetu, gdy demokraci sprzeciwili się próbom odebrania funduszy przeznaczonych na reformę opieki medycznej. Przeciw zamykaniu federalnych placówek wypowiadała się nawet Wall Street.

fot. arch
fot. arch

REKLAMA

2147483647 clicks

Przedstawiciele największych instytucji finansowych ostrzegali przed pogrążaniem dźwigającej się z dna gospodarki. Nic nie pomogło. Jeśli dziś republikanie liczą na poparcie swojej strategii ze strony mediów, to znajdują je jedynie w telewizji kablowej Fox News.

Wszystkie największe amerykańskie dzienniki potępiły posunięcie republikanów.

USA Today − W tym przypadku reakcja typu „wszyscy są nic niewarci” jest niesłuszna. Pierwsze od 17 lat zamknięcie rządu nie jest rezultatem nieodpowiedzialnych decyzji obu partii. Jest to produkt coraz bardziej radykalnej Partii Republikańskiej, kontrolowanej przez ludzi skłonnych do legislacyjnych „porwań zakładników” po to, by zyskać to, czego nie dostali normalną drogą… poprzez zwycięstwo wyborcze.

New York Times − We wtorek rano przewodniczący większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów John Boehner przestał być liderem. Zachęcając republikanów z niższej izby do zniesienia reformy medycznej popchnął kraj do rządowego paraliżu, który grozi żałosnymi skutkami ekonomicznymi.

Washington Post − Jakiś czas temu Amerykanie stracili szacunek dla Kongresu. Jednak obywatele nadal spodziewają się minimalnej kompetencji i odpowiedzialności, jak płacenie rachunków i nieośmieszanie nas w oczach świata. Kongres nie spełnia nawet tych oczekiwań. Republikańscy liderzy Izby Reprezentantów popełniają błędy. Powinni wywiązywać się ze swych obowiązków wobec amerykańskiego narodu albo ustąpić miejsca innym.

Los Angeles Times − Oczywistym celem republikanów jest zniesienie, a nie poprawienie Affordable Care Act. Ta jedna myśl doprowadziła do częściowego wstrzymania pracy rządu. Demokratów nie można winić za odmowę negocjowania sabotażu ustawy o opiece zdrowotnej.

Chicago Tribune − Demokraci i republikanie nie poradzili sobie z wydatkami na programy pomocowe, które przyczyniły się do wzrostu federalnego długu do 17 bilionów dolarów. Najbardziej frustrujące jest to, że budżetowy impas w żadnym stopniu nie zlikwiduje kryzysu.

Chicago Sun-Times − Rząd federalny częściowo zamknięto, ponieważ ekstremalna frakcja Partii Republikańskiej usiłuje zablokować ustawę znaną jako „Obamacare”.

New York Daily News − Starsi weterani, którzy wdarli się na monument poświęcony bohaterom II wojny światowej (takie zajście miało miejsce we wtorek w Waszyngtonie − przyp. red.) wykazali więcej klasy, rozsądku i mocnego kręgosłupa niż republikańscy liderzy, którzy poprowadzili Kongres do zamknięcia rządu.

Denver Post – Zdumiewające. W beznadziejnym dążeniu do likwidacji Affordable Care Act twardogłowym republikanom udało się wstrzymać pracę rządu.

Tak więc, bez względu na przekonania polityczne, republikanie są postrzegani jako ci, którzy nie licząc się z konsekwencjami swego posunięcia dla kraju, ze względów ideologicznych doprowadzili do paraliżu budżetowego.

 (eg)

4 KOMENTARZE

  1. Świat, który był niechętny “siłowej” polityce George’a W. Busha, wiązał z Obamą duże nadzieje nie tylko na zmianę retoryki, ale także na zmianę metod; praktyka okazała się jednak zupełnie inna, niż deklaracje, co pogorszyło w ostatnim czasie amerykański wizerunek w świecie.Sondaż Gallupa: spada aprobata dla światowego przywództwa USA.
    Niedlugo zszokowany przedstawi analize kieszeni Obamy twierdzac ze to sondaz Gallupa.

    • DEMOKRACJA CZLOWIEKU….CIAGNA ZA SZNURKI A PRZEDSTAWIENIE TRWA…MUSZA ZAROBIC NA TYM W CO ZAINWESTOWALI OBSTAWIAJAC OPCJE NA SPADKI NA GIELDZIE A JAK SIE POROZUMIEJA TO OBSTAWIA W DRUGA STRONE>>>taki biznes…tak czy inaczej zarobia w dwie strony…

REKLAMA

2131795407 views

REKLAMA

REKLAMA

2131795422 views

REKLAMA

REKLAMA

2133591742 views

REKLAMA

2131795432 views

REKLAMA

2131795435 views

REKLAMA

2131795439 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek